تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱
کد خبر : 3465

فعالان بخش خصوصی برای رفع مشکلات پای کار بیایند

فعالان بخش خصوصی برای رفع مشکلات پای کار بیایند

به گزارش تابان خبر، ابوالفتح ابراهیمی دوشنبه شب در جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تبریز افزود: آنچه هم اکنون نیاز است وجود اتحاد و وفاق در بین بخش های مختلف جامعه برای رفع مشکلات است، عملیاتی سازی طرح های مطالعاتی نیز می تواند در رفع مشکلات موثر باشد. وی اظهار کرد: به اندازه کافی در

به گزارش تابان خبر، ابوالفتح ابراهیمی دوشنبه شب در جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تبریز افزود: آنچه هم اکنون نیاز است وجود اتحاد و وفاق در بین بخش های مختلف جامعه برای رفع مشکلات است، عملیاتی سازی طرح های مطالعاتی نیز می تواند در رفع مشکلات موثر باشد.

وی اظهار کرد: به اندازه کافی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی شاهد طرح های مطالعاتی بوده ایم و هم اکنون وقت آن است که این مطالعات به مرحله اجرا درآید.

وی مشکلات موجود در بیشتر بخش ها و به خصوص بخش کشاورزی را در مرحله مدیریت و اجرا دانست و گفت: بخش کشاورزی به عنوان یک بخش راهبردی برای تمام بخش ها مطرح بوده و باید در این بخش شاهد به اجرا درآمدن نتایج تحقیقات و پژوهش های انجام شده باشیم و بیش از این در این راستا تعلل نکنیم.

ابراهیمی وجود تعامل سازنده بین فعالان بخش خصوصی با یکدیگر و همچنین با بخش های دولتی را ضروری دانست و گفت: در شرایط کنونی، باید فعالان بخش خصوصی خود دست به کار شده و تا جایی که در توان دارند، در رفع مشکلات به یکدیگر یاری رسانند که این موضوع در برخی استان ها اجرایی شده و نتایج خوبی به همراه داشته است که امیدواریم این روحیه تعامل و همکاری در آذربایجان شرقی نیز بیش از گذشته تقویت شود.

نائب رییس اتاق تبریز همچنین با تاکید بر ضرورت انتخاب استانداری با روحیه و توان یاری بخشی به بخش خصوصی استان و حوزه تولید و تجارت، گفت: مسئولان دولتی و فعالان بخش خصوصی باید پا به پای یکدیگر برای رفع مشکلات اقتصادی در استان تلاش کرده و برای حل این مشکلات، مطالباتی از مسئولان کشوری داشته باشند.

لزوم اجرای کشاورزی قراردادی در قالب کشت غالب برای هر منطقه

رییس کمیسیون کشاورزی، صنایع غذایی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی تبریز نیز در این جلسه گفت: این جلسه با موضوع بررسی درخواست رییس صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان از بانک کشاورزی در خصوص ایجاد خطوط اعتباری مورد نظر صندوق و بررسی موضوعاتی همچون موانع و چالش های موجود در اجرای طرح های کلان و اقتصادی با در نظر گرفتن چالش های پیش رو و راهکارهای تجاری سازی اقتصادی و کشاورزی از طریق توسعه کشاورزی قراردادی و راهکارهای موجود برای تبدیل کشاورزی از تولید محوری به تجارت محوری برگزار می شود.

قاسم قویدل با اشاره به موضوع لزوم ایجاد خطوط اعتباری مورد نظر صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان، اظهار کرد: از بانک کشاورزی استان می خواهیم تمام توان خود را برای محقق کردن این موضوع به کار بگیرد که اتاق بازرگانی نیز برای تحقق این موضوع در کنار شما بوده و در صورت لزوم می توانیم این موضوع را با نمایندگان استان نیز در میان گذاشته و از طریق مرکز این موضوع را حل کنیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز با تاکید بر ضرورت حل مشکل نهاده های دامی گفت: ذبح دام های ماده موضوعی است که در آینده می تواند مشکل آفرین باشد و باید مورد پیگیری جدی قرار گیرد.

قویدل همچنین بر لزوم اجرای کشاورزی قراردادی در قالب کشت غالب برای هر منطقه تاکید کرد و گفت: در این حالت موضوع سورتینگ و فروش محصولات کشاورزی شکل جامع تر و سهل الوصول تری به خود می گیرد.

وی همچنین از تشکیل کارگروهی به منظور پیگیری و تدوین برنامه مدون در راستای دستورات جلسه کمیسیون و طرح جمع بندی مباحث این کارگروه ها در جلسات آینده کمیسیون خبر داد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.