صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و سلامتی : مصدومیت 19 نفر بر اثر حمله سگ هار در مرند و اهر

مصدومیت 19 نفر بر اثر حمله سگ هار در مرند و اهر

https://tabankhabar.ir/?p=6470

سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی از حمله دو سگ هار و مصدومیت ۱۲ شهروند مرندی خبرداد.

به گزارش تابان خبر، وحید شادی نیا در تشریح این خبر گفت: این حادثه که ساعت ۱۸:۰۰روز گذشته داخل شهر مرند روی داد، منجر به مصدومیت ۱۲شهروند شد.

وی ادامه داد: از این افراد که شامل زن و کودک و مرد بودند و دچار جراحت‌های سر، صورت و دست شده بودند، دو مصدوم جهت ادامه درمان به بیمارستان امام رضا تبریز، انتقال و دو مصدوم در بیمارستان مرند، بستری و مابقی  مصدومین پس از دریافت خدمات درمانی و تزریق واکسن هاری ترخیص شدند.

به گزارش تابان خبر به نقل از روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی، لازم به توضیح است علائم اولیه هاری که بیماری مشترک انسان و حیوان است، شامل سرفه، خستگی، تب، سردرد، بدن درد، کاهش اشتها، درد عضلانی، تهوع، گلودرد است؛ علاوه بر اینکه ممکن است فرد مصدوم به صدا و نور بسیار حساس شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر نیز از مصدوم شدن هفت نفر از اهالی یکی از روستاهای این شهرستان در پی حمله سگ هار خبر داد.

میثم گنجه نیز در تشریح جزییات این حادثه، اظهار کرد: در پی حمله سگ هار در روستای قراجه‌لو در شهرستان اهر، هفت نفر از اهالی این روستا مصدوم شدند که یک نفر از آنها جهت مداوا به بیمارستان باقرالعلوم اهر مراجعه کرد و شش نفر دیگر واکسن و سِرُم هاری دریافت کردند.

وی افزود: طی هماهنگی با دادستان عمومی و انقلاب اهر، دستور معدوم‌سازی، صادر و با همکاری اهالی روستای قراجه‌لو، سگ هار معدوم شد.

گنجه گفت: با همکاری اداره دامپزشکی شهرستان اهر نمونه‌برداری جهت انجام آزمایشات مختلف انجام شده است.

انتهای پیام

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.