صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و جامعه : معدوم سازی ۱۰ هکتار از مزارع بناب آبیاری شده با آب فاضلاب انسانی

معدوم سازی ۱۰ هکتار از مزارع بناب آبیاری شده با آب فاضلاب انسانی

بناب

https://tabankhabar.ir/?p=3153

به گزارش تابان خبر، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب  اظهار داشت: به دنبال کشت بیش از ۱۰ هکتار از مزارع کشاورزی در این شهرستان که به وسیله آب فاضلاب انسانی آبیاری می شد، با همکاری ادارات فرمانداری، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، محیط زیست، جهاد کشاورزی و شهرداری بناب بصورت کامل معدوم شدند.

وحید رضایی افزود: از آنجایی که این افراد با کشت صیفی جات و آبیاری آن با فاضلاب انسانی بهداشت عمومی مردم شهرستان را تهدید می کردند و سلامتی شهروندان مورد تهدید جدی بود، محل کشت این صیفی جات که بیش از ۱۰ هکتار بود، کاملاً معدوم شد.

این گزارش حاکی است، موضوع آبیاری قسمتی از مزارع کشاورزی بناب با فاضلاب جزو موضوعات اصلی طی چندین سال اخیر کارگروه سلامت بود که در نهایت به همت مسئولین شهرستان این مصوبه عملیاتی شد و بیش از ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بناب که با آب فاضلاب انسانی آبیاری می شدند، معدوم سازی شد.

جمع کثیری از شهروندان بنابی از اقدام انقلابی مسئولان شهرستان بویژه دستگاه قضایی، فرمانداری، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بخاطر معدوم سازی این مزارع و توجه به سلامتی مردم تقدیر و تشکر نموده و خواستار استمرار این طرح در سایر مناطق آلوده شدند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.