موزه مشاغل تبریز آغاز به کار کرد

https://tabankhabar.ir/?p=4089

به گزارش تابان خبر، موزه مشاغل تبریز عصر امروز با حضور یعقوب هوشیار، محبوب تیزپاز، سید کاظم زعفرانچی‌لر، رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فصای کسب و کار، یاسین بجانی سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز، احمد حمزه‌زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، تراب محمدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی، جواد صدیقی معاون خدمات اجرایی و شهری شهردار تبریز و مدیران شهرداری و جمعی از شهروندان علاقمند به میراث فرهنگی به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

پس از مشکلات فراوان در مسیر فعالیت موزه مشاغل و بی‌توجهی به آثار تاریخی و فرهنگی تبریز کهن که باعث تعطیلی موزه شده و وسایل این موزه به مزایده گذاشته شده بود، با ورود جدی سیدکاظم زعفرانچی‌لر رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر تبریز و همچنین یعقوب هوشیار شهردار تبریز، وسایل موزه در آستانه مزایده و حراج عمومی طلبکاران نجات یافت.

اکنون پس از مدت‌ها تعطیلی، ضمن نجات موزه و لوازم آن از حراج و جمع آوری، این موزه ارزشمند مجددا با همت شهردار و رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر تبریز احیا شد.

موزه استاد بهتونی نیز که نزدیک به سه سال در ساختمان انجمن شهر، ساختمانی که با دستور قضایی ساختمان پلمب شده باقی مانده و موزه فوق به تعطیلی کشیده شده بود، با پیگیری سیدکاظم زعفرانچی‌لر موزه و آثار استاد بهتونی به یخچال صادقیه منتقل شد و همزمان با افتتاح موزه مشاغل، موزه استاد بهتونی نیز افتتاح و جهت بازدید تقدیم شهروندان عزیز شد.

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.