صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و پليس و دسته‌بندی نشده : هشدار پلیس فتا به کاربرانی که ازسایت‌های واسط استفاده می‌کنند

هشدار پلیس فتا به کاربرانی که ازسایت‌های واسط استفاده می‌کنند

https://tabankhabar.ir/?p=10688

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت:برای جلوگیری از مورد بزه قرار گرفتن در سایت های خرید و فروش، از پرداخت هرگونه بیعانه برای دریافت هر گونه کالا و یا خدماتی به جد پرهیز نمائید. 

به گزارش تابان خبر، سرهنگ “محسن محمودی” در تشریح این خبر اظهار داشت:کاربران فضای مجازی گاها با مراجعه به پلیس فتا و با ارائه شکوائیه عنوان می کنند که در سایت های خرید و فروش با پرداخت بیعانه برای کالایی تاکنون موفق به دریافت آن نشده اند و از پلیس تقاضای رسیدگی به موضوع را خواستار می شوند.

وی بیان داشت: مجرمان سایبری با درج آگهی‌های دروغین در نرم افزارهای واسط، کاربران را فریب داده و در ازای ارائه خدمات یا فروش کالا مبالغی را تحت عنوان بیعانه دریافت می‌‌کنند و پس از واریز وجه از سوی کاربر، ارتباط خود را قطع کرده و دیگر پاسخگو نمی شوند.

 

این مقام انتظامی تاکید کرد: کاربران برای اینکه در دام کلاهبرداران اینترنتی در سایت های خرید و فروش گرفتار نشوند تحت هیچ شرایطی اقدام به واریز وجه به عنوان بیعانه ننمایند و به هر کاربری در فضای مجازی اطمینان نکنند.

 

سرهنگ محسن محمودی عنوان داشت: کاربران در هنگام مراجعه به سایت‌های واسطه به هیچ عنوان تحت تاثیر تبلیغات دروغین افراد سودجوء قرار نگرفته و فریب پایین بودن قیمت آن کالا را نخورند و حتما از صحت و سقم آگهی مندرج در سایت اطلاع پیدا کرده و بعد اقدام به خرید کنند.

 

رئیس پلیس فتا استان در پایان توصیه کرد : شهروندان در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک می توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.gov.ir و یا باشماره تماس 096380 به مرکز فوریتهای سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.