صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و فرهنگ و هنر : همایش ادبی «شمیم وحدت» در ایستگاه پایانی

همایش ادبی «شمیم وحدت» در ایستگاه پایانی

https://tabankhabar.ir/?p=9100

آئین اختتامیه همایش ادبی «شمیم وحدت» ۹ مهر ۱۴۰۲ و همزمان با هفته وحدت در تبریز برگزار می شود.

به گزارش تابان خبر، همایش ادبی «شمیم وحدت» به همت اداره کل تبليغات اسلامی آذربایجانشرقی و با همراهی و همکاری انجمن شاعران اهل بیت (ع) و سازمان بسیج هنرمندان استان به عنوان بستر و فرصتی برای ادای تکلیف شاعران در زمینه تحکیم وحدت در جامعه اسلامی برگزار می شود.

آئین اختتامیه این همایش ادبی ساعت ۱۴:۳۰ یکشنبه ۹ مهر ماه ۱۴۰۲ در سالن همایش های اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی واقع در ابتدای خیابان آزادی. جنب مسجد طوبی برگزار خواهد شد و با توجه به همزمانی این رویداد فرهنگی با هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام، شعرای شمالغرب کشور در قالب شعر از مناقب آن حضرت و سیره نبوی و دستورات قرآنی در حفظ وحدت شعرسرایی خواهند کرد.

«آیات قرآن دربارۀ وحدت»، «سیره پیامبر مکرم اسلام (ص) و احادیث معصومین دربارۀ وحدت»، «امام خمینی و جانشین بر حق او مقام معظم رهبری پرچمداران حرکت وحدت اسلامی»، «ایران و انقلاب اسلامی قرارگاه و محور وحدت مسلمانان و آزادگان» از جمله محورهای همایش ادبی «شمیم وحدت» هستند.

«مشترکات عقیدتی و فرهنگ مشترک اسلامی، محورهای وحدت مسلمانان جهان»، «منادیان وحدت در جهان اسلام»، «شهدای وحدت»، «انسجام ملی در پرتو وحدت اسلامی»، «وحدت در پرتو ولایت فقیه» و «رابطۀ وحدت و امنیت و تفرقه و ناامنی» از دیگر محورهای همایش ادبی «شمیم وحدت» هستند که ۷۰ نفر بیش از ۱۴۰ اثر خود را از ۳۱ شهریور تا ۵ مهر ۱۴۰۲ برای شرکت در این همایش به دبیرخانه آن ارسال کرده اند.

گفتنی است آئین اختتامیه این همایش ادبی که شعرای اهل تشیع و تسنن استان هایی از جمله کردستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در آن شرکت کرده اند، 9 مهر 1402 مصادف با 15 ربیع الاول و هفته وحدت برگزار و به اشعار برگزیده از 10 شاعر منتخب هدایایی اهدا خواهد شد

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.