صفحه اصلی > آخرین اخبار و تابان خبر و جامعه : هموطنان از سفرهای جاده‌ای غیر ضروری به آذربایجان‌شرقی خودداری کنند

هموطنان از سفرهای جاده‌ای غیر ضروری به آذربایجان‌شرقی خودداری کنند

https://tabankhabar.ir/?p=3628

به گزارش تابان خبر، سرهنگ رضا کریمی نژاد یکشنبه شب در گفتگویی اعلام کرد: با تلاش نیروهای پلیس راه و عوامل راهداری تردد در محورهای اصلی و فرعی در استان برقرار است.

وی ادامه داد: بارش برف در گردنه‌های سامبران، صائین، گویجه بیل و محور صوفیان به سمت شبستر همراه با کولاک بوده و تردد رانندگان را با مشکل مواجه کرده است.

رئیس پلیس راه استان همچنین از امدادرسانی پلیس به بیش از یک هزار راننده گرفتار در برف و کولاک در گردنه ها و جاده کوهستانی آذربایجان شرقی خبر داد.

سرهنگ کریمی نژاد افزود: به تعداد ۳۲ دستگاه خودرو امدادرسانی و همچنین ۳۶۷ دستگاه خودرو نیز توسط خودروهای امدادی و پلیس راه حمل شدند.

وی با توجه به یخبندان و لغزنده بودن سطح جاده ها و محورهای ارتباطی استان به رانندگان توصیه کرد با احتیاط و سرعت مطمئنه حرکت و فاصله طولی مناسب را با وسیله نقلیه جلویی حفظ کنند.

به گزارش راهداری استان آذربایجان شرقی هم در حال حاضر با توجه به تصاویر دوربین های نظارتی در تمام محورهای استان بارش برف ادامه دارد.

بر اساس همین گزارش، در اتوبان شهید کسایی تبریز و محور آذرشهر – عجب شیر ترافیک سنگین است .

مدیر کل فرودگاه های آذربایجان شرقی هم در خصوص وضعیت پروازهای فرودگاه تبریز گفت: با وجود بارش سنگین برف خللی در انجام پروازهای این فرودگاه ایجاد نشده و و امروز ۳۲ پرواز داخلی و چهار پرواز خارجی از فرودگاه شهید مدنی انجام شده است.

رامین آذری گفت: عملیات محلول پاشی و برف روبی باندها و سطوح پروازی فرودگاه تبریز، نزدیک به ۲۰ ساعت استمرار داشته است که این حجم عملیات کم سابقه نشست و برخاست ایمن پروازها در این فرودگاه را ممکن کرده است .

بارش سنگین ترین برف زمستانی در شبانه روز گذشته، تردد در جاده های آذربایجان شرقی را با مشکل مواجه کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.