صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و هواشناسی : کاهش دمای هوای آذربایجان شرقی به ۸ درجه زیر صفر

کاهش دمای هوای آذربایجان شرقی به ۸ درجه زیر صفر

https://tabankhabar.ir/?p=10665

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر « تیکمه داش » شهرستان بستان آباد دمای هشت درجه سانتی گراد زیر صفر ثبت شد.

به گزارش تابان خبر، «محمد امیدفر»، روز چهارشنبه با اشاره به اینکه در مدت یاد شده تیکمه داش جزو پنج شهر سرد کشور بود، افزود: در این بازه زمانی شهرهای «دیزین بالا» در البرز با دمای منفی ۱۲.۵، «فیروزکوه» تهران با دمای منفی ۹.۵ و «هزارکانیان» در شهرستان دیواندره با دمای منفی ۸.۴ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین شهرهای کشور بودند.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته خداآفرین با دمای ۱۴ درجه سانتی گراد گرمترین شهر استان آذربایجان شرقی بود و دمای تبریز در گرمترین زمان به هفت درجه بالای صفر و در سردترین زمان به سه درجه زیر صفر رسید.

 

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به بارش برف در اغلب شهرهای استان طی روز گذشته، گفت: از امروز با عبور سامانه بارشی از جو استان، دمای هوا به صورت نسبی افزایش می‌یابد و تا اواسط هفته آینده جوی پایدار در استان حاکم می شود.

 

امیدفر، ادامه داد: با توجه به سکون و پایداری هوا تا هفته آینده، احتمال انباشت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان به ویژه تبریز وجود دارد.

منبع:ایرنا

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.