صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و پليس : کلاهبرداری با عنوان آغاز دور جدید افزایش یارانه‌ها

کلاهبرداری با عنوان آغاز دور جدید افزایش یارانه‌ها

https://tabankhabar.ir/?p=12633

سرپرست پلیس فتا استان آذربایجان شرقی نسبت به کلاهبرداری با عنوان “آغاز دور جدید افزایش یارانه ها” هشدار داد و گفت : کاربران به هیچ عنوان روی لینک های دریافتی از شماره های شخصی با عنوان افزایش یارانه کلیک نکنند.

به گزارش تابان خبر، سرهنگ اصغر شیخ نژاد در تشریح گفت: چنانچه افراد پیام‌هایی تحت عناوین و موضوعات مختلف همچون آغاز دور جدید افزایش یارانه ها ،دریافت و واریز سود سهام عدالت و یا ابلاغیه قضائی دریافت کردند به هیچ وجه اقدام به کلیک کردن برروی این لینک ها را نکنند.

کلاهبرداری با عنوان آغاز دور جدید افزایش یارانه‌ها

وی بیان داشت: کاربران فضای مجازی هرگونه خبر در خصوص افزایش یارانه ها و یا ثبت‌نام و پرداخت سود سهام عدالت را تنها از طریق رسانه‌های رسمی دنبال کرده و از ورود به سایت‌های مشابه و کلیک کردن بر روی لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی و پیامکی به جد پرهیز کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: هموطنان باید به این نکته توجه داشته باشند که بسیاری از این پیامک‌ها جعلی بوده و مجرمان به دنبال کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنان هستند و یکی از اصلی ترین مشخصه های پیامک‌های جعلی این است که از سرشماره‌های معمولی و شخصی ارسال می‌شوند در حالی که اکثر مراجع رسمی پیامک های خود را از سرشماره های مشخص ارسال می کنند.

سرهنگ شیخ نژاد یادآور شد: کاربران به هیچ عنوان نرم افزارهای ناشناس را از طریق لینک‌های جعلی را دانلود و نصب نکنند و از پر کردن فرم‌های ناشناس جداً خودداری کنند.

سرپرست پلیس فتا استان گفت: شهروندان در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک در فضای مجازی مواجهه شدند مراتب را با تماس تلفنی به شماره 096380 به مرکز فوریتهای سایبری پلیس فتا گزارش نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.