صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و تابان خبر و تبریز : کمک ۲۵ میلیارد تومانی بلاعوض ستاد دیه جهت آزادی زندانیان

مدیر ستاد دیه آذربایجان‌شرقی:

کمک ۲۵ میلیارد تومانی بلاعوض ستاد دیه جهت آزادی زندانیان

https://tabankhabar.ir/?p=10128

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی مبلغ کمک ویژه بلاعوض ستاد دیه استان را ۲۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: درحال حاضر تعداد ۴۲۷ زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های استان حضور دارند که با کمک خیرین استانی، اقدامات لازم جهت آزادی آن‌ها نیز فراهم می‌شود.

به گزارش تابان خبر، رسول تقی‌پور با حضور در غرفه پایگاه خبری تابان خبر در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های آذربایجان شرقی با اشاره به آزادی ۴۵۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد توسط خیرین استانی، اظهار کرد: ۱۱ نفر از این افراد خانم و ۴۴۱ نفر از آن‌ها مرد بوده که از بند رهایی یافتند و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی ادامه داد: کل مبلغ بدهی این زندانیان آزاد شده، ۵۰۵ میلیارد تومان بود که بخش اعظم آن از طریق اعسار تامین شده است، یعنی قضات دادگستری موافقت کرده‌اند که زندانی‌ها بعد از خروج از زندان آن را پرداخت کنند.

وی با بیان این‌که مبلغ ۱۴ میلیارد تومان به این زندانی‌ها تسهیلات داده شده است، افزود: از مبلغ کل، ۲۰ میلیارد تومان نیز گذشت شکاک بوده و همچنین آورده‌ خانواده‌های این زندانیان برای آزادی نیز چهار میلیارد تومان است.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که حدود سه هزار  و ۹۵۰ خانواده هزینه احسان و نذورات مراسم ترحیم متوفیان خود را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص داده‌اند، تصریح کرد: به پاس این حمایت‌های مردمی، آزادی بیش از هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد فراهم شده که امیدواریم این فرهنگ و سنت حسنه در استان با همت رسانه‌ها و افراد متنفذ ترویج یابد.

کمک ۲۵ میلیارد تومانی بلاعوض ستاد دیه جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

به گفته وی، آزادی زندانیان در تبریز توسط خانواده‌های متوفی تبدیل به فرهنگ شده است و در این زمینه نه تنها پیشگام بودیم، بلکه شروع کننده این طرح نیز از تبریز بوده و امیدواریم این طرح در سایر استان‌ها نیز تداوم یابد.

تقی پور با اشاره به نقش رسانه‌ها در فرهنگ سازی و کاهش زندانیان جرائم غیرعمد، خاطرنشان کرد: در این زمینه پایگاه خبری تابان خبر جزء مجموعه هایی است که در راستای آگاه سازی، اطلاع رسانی درست و آموزش اقشار مختلف در كاهش تعداد زندانيان غيرعمد در جامعه نقش موثری ایفا کرده و باعث شده ما نیز با افتخار بگوییم در تبریز همه‌ی خانواده‌های متوفی و بالای ۷۰ درصد مردم تبریز از اهداف و عملکرد ستاد دیه آگاهی دارند در ستاد دیه حضور یافته و زمینه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم می‌کنند.

 

کمک ۲۵ میلیارد تومانی بلاعوض ستاد دیه جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

کمک ۲۵ میلیارد تومانی بلاعوض ستاد دیه جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

کمک ۲۵ میلیارد تومانی بلاعوض ستاد دیه جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

 

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.