صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه و کشاورزی : ۱۹۴۰۰ تن کود یارانه‌ای در آذربایجان‌شرقی توزیع شد

۱۹۴۰۰ تن کود یارانه‌ای در آذربایجان‌شرقی توزیع شد

https://tabankhabar.ir/?p=4055

به گزارش تابان خبر، جمشید باقریان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: امسال با وجود همه چالش های بین‌المللی در حوزه تأمین نهاده‌های کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تاکنون بیش از ۱.۵میلیون تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه تدارک دیده شده و بر این اساس در ۲ ماهه امسال حدود ۷۵۰ هزار تن انواع کود شیمیایی بین استان‌های کشور توزیع شده است.

وی به میزان ذخیره سازی راهبردی کودهای کشاورزی اشاره و اعلام کرد: هم‌اکنون ذخیره کشور بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع کودهای کشاورزی بوده و از مقدار مذکور حدود ۹ هزار تن در استان ذخیره شده است که  با توجه به روند کاهشی مصرف کود سرک بهاره این مقدار ذخیره مطمئن و قابل اتکایی می‌باشد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه برنامه ابلاغی سالجاری استان در حدود ۱۴۲ هزار و ۴۰۰ تن است، اظهار امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم، برنامه ابلاغی را به طور کامل اجرایی خواهیم کرد.

باقریان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال کشاورزان از مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در سالجاری، به طور قطع سال پرمصرفی را در مصرف کودهای کشاورزی در راستای افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی خواهیم داشت.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.