تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۱
کد خبر : 10350

60 درصد جرائم سایبری، اقتصادی است

60 درصد جرائم سایبری، اقتصادی است

به گزارش تابان، سرهنگ محسن محمودی با حضوردرغرفه تابان خبر، در نمایشگاه کتاب و مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان شرقی، با بیان اینکه به نظر می‌رسد امسال استقبال از نمایشگاه رسانه نسبتا کم است ولی جا دارد که از رسانه بیشتر از این استقبال شود، اظهار کرد: رسانه رکن اصلی یک جامعه است، به

به گزارش تابان، سرهنگ محسن محمودی با حضوردرغرفه تابان خبر، در نمایشگاه کتاب و مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان شرقی، با بیان اینکه به نظر می‌رسد امسال استقبال از نمایشگاه رسانه نسبتا کم است ولی جا دارد که از رسانه بیشتر از این استقبال شود، اظهار کرد: رسانه رکن اصلی یک جامعه است، به نظر می‌رسد عدم بهره گیری ازهوش مصنوعی و تکنولوژی‌های جدید برای ایجاد جذابیت و استفاده از روش های سنتی باعث استقبال کم از نمایشگاه مطبوعات شده است.

وی با بیان اینکه رسانه یار و دوست پلیس فتا است، گفت: رسانه‌های استان در راستای پیشگیری از جرایم و بازدارندگی نقش بسیار مهمی دارند، علی رغم انجام پیگیری‌های بسیار زیاد در پیشگیری، متاسفانه شاهد افرایش پرونده‌های جرایم سایبری در استان هستیم.

رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی بیان کرد: از رسانه‌ها خواستاریم تا در امر پیشگیری از جرایم به ویژه در حوزه‌ی سایبری، پلیس فتا را همراهی و شیوه و شگردهای مجرمانه را به مردم اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه پلیس فتای استان همواره همکار وهمراه با رسانه‌ها است، گفت: پلیس فتا آماده است تا آخرین و جدیدترین موارد بازدارنده و توصیه‌های لازم را به اطلاع رسانه‌ها برساند تا از این طریق مردم نیز از موارد جدید مطللع شوند.

وی جرایم اقتصادی را اولین جرم آذربایجان شرقی عنوان کرد و گفت:  لینک‌های آلوده، شیوه‌ وشگردهای کلاهبرداری در استان جزو جرایم متداول هستند.

سرهنگ محمودی با بیان اینکه جرائم اقتصادی برای پلیس، مردم و جامعه هزینه بر است، گفت: البته می‌توان با اقدامات بازدارنده هزینه های جرم را کاهش داد، بهترین روز برای پلیس فتا روزی است که بتوانیم مال رفته را به صاحب اصلی آن عودت دهیم و مالباختگان به طور آسوده خاطر از پلیس فتا با  خارج شوند.

وی با بیان اینکه پلیس فتا وظیفه دارد همواره در راستای آگاهی بخشی به جامعه تلاش کند ولی به تنهایی هم نمی‌تواند برای جلوگیری از وقوع جرائم معجزه کند، گفت: از مردم انتظار داریم به توصیه‌های پلیس به طور جدی عمل کنند.

رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم افزایش سطح سواد مردم در حوزه رمز ارزها، گفت: سطح سواد مردم باید از طریق رسانه‌ها در خصوص رمز ارزها افزایش یابد برهمین اساس از مردم خواستاریم به موضوعی که نسبت به آن سواد کافی ندارند، ورود نکنند.

وی با بیان اینکه برخی افراد سرمایه‌ی خود را بدون داشتن هیچ آگاهی و آموزشی در رمز ارز سرمایه گذاری می‌کنند، گفت: افراد نباید تمام سرمایه‌ی خود را در رمز ارز قرار دهند بلکه قبل از ورود به رمز ارز باید آموزش‌های لازم را درمورد رمز ارز، بورس و فرابورس از آکادمیک‌های مجاز دریافت کنند.

سرهنگ محمودی تاکید کرد: مردم تمام سرمایه، دارایی‌ها  واطلاعات خود را در کیف پولی که سرورهای خارجی آن را پشتیبانی می‌کند، قرار ندهند چونکه هرلحظه ممکن است این سرورها سرمایه افرارد را بلوک یا از دسترس خارج کند.

60 درصد جرائم سایبری، اقتصادی است

وی با بیان اینکه معمولا جوانان رغبت زیادی برای ورود به حوزه‌ی رمز ارزها دارند، گفت: اکثر جوانان اطلاعات کافی در خصوص رمز ارز ندارند و اطلاعات خود را در این زمینه از همسن و سال‌های خودشان به صورت ناقص دریافت کرده‌اند که این امر باعث ضرر و از دست رفتن سرمایه‌ی آن‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از افراد نیز به حوزه‌ی فارکس وارد می‌شوند در حالیکه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارند یا اکثر کاربران به وایت پیپر، که اطلاعات و پشتوانه رمز ارز است، توجه خاصی نمی‌کنند.

رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی با بیان اینکه میزان جرم سایبری نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است، گفت: استفاده‌ی بزه کاران از شیوه و شگردهای جدید باعث افزایش جرم در حوزه‌ی سایبری می‌شود.

وی با بیان اینکه پیچیدگی و وجود ابهامات زیاد در فضای مجازی باعث بهره وری بزه‌کاران از آن می‌شود، گفت: بزه‌کاران نسبت به مسائل رایانه‌ای و سایبری، علم و شیوه‌های خود را به روز می‌کنند در حالیکه برخی از مردم سواد خود را نسبت به سایبر به روز نمی‌کنند که این امر باعث افزایش آسیب پذیری افراد می‌شود.

 

60 درصد جرائم سایبری، اقتصادی است

60 درصد جرائم سایبری، اقتصادی است

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.