تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۱
کد خبر : 11056

آغاز چهارمین پویش کودکان سایبری از 18 آذر در آذربایجان شرقی

آغاز چهارمین پویش کودکان سایبری از 18 آذر در آذربایجان شرقی

به گزارش تابان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ محسن محمودی در تشریح این خبر اظهار داشت: همزمان با آغاز پویش کودکان سایبری در سراسر کشور در استان آذربایجان شرقی نیز این پویش 18 آذر ماه آغاز و تا 24 همین ماه ادامه خواهد داشت. این مقام انتظامی تصریح کرد:امروزه کودکان

به گزارش تابان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ محسن محمودی در تشریح این خبر اظهار داشت: همزمان با آغاز پویش کودکان سایبری در سراسر کشور در استان آذربایجان شرقی نیز این پویش 18 آذر ماه آغاز و تا 24 همین ماه ادامه خواهد داشت.

آغاز چهارمین پویش کودکان سایبری از 18 آذر در آذربایجان شرقی

این مقام انتظامی تصریح کرد:امروزه کودکان و نوجوانان با حضور در فضای مجازی امکان مواجه با انواع خطرات و تهدیدات در این فضا را دارند به همین دلیل بسیار حائز اهمیت است تا والدین و کارشناسان امر آموزش در مدارس باید توجه ویژه‌ای به کودکان در فضای آنلاین داشته باشند تا با ارائه آموزشهای لازم آنان را از هرگونه خطر احتمالی دور نگه دارند.

سرهنگ محمودی افزود:تمامی سنین به خصوص افراد کم سن و سال باید سواد و مهارت استفاده صحیح و درست از فضای مجازی را داشته باشند و هرچقدر آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در این خصوص ایجاد شود شاهد آسیب های کمتری در افراد به خصوص کودکان خواهیم بود که اجرای پویش کودکان سایبری و توجه خانواده ها و افراد به این پویش می‌تواند بسیار مهم و ارزشمند باشد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی بیان داشت: روز شمار پویش کودکان سایبری به ترتیب در روز‌ اول‌ کودکان،ایمنی سایبری – روز‌ دوم‌ خانواده، والدگری سایبری – روزسوم‌ دوستان، بازیهای سایبری – روز چهارم مدرسه، آموزش سایبری – روزپنجم جامعه، فرهنگ سایبری – روز ششم سکوها، مسئولیت اجتماعی و روز هفتم پلیس فتا حامی کودکان سایبری خواهد بود.

سرهنگ محمودی گفت: با اجرای طرح پویش کودکان سایبری،ارتقاء سطح دانش و مهارت استفاده مناسب و موثر از فضای مجازی در خانواده ها و راهکارهای اثربخش برای ایمن سازی فرزندان در این فضا به منظور بهره مندی بیشتر از فرصتها و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی،کاهش شکاف دیجیتال بین والدین و کودکان،پشگیری از آسیب های ناشی از استفاده ناصحیح از فضای مجازی برای کودکان و ارتقاء سطح دانش و مهارت استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی از اهداف پویش می باشد.

وی با بیان اینکه پلیس فتا حامی کودکان در فضای مجازی است افزود: کودکان برای استفاده از فضای مجازی باید دانش و مهارتهای لازم را کسب کنند و تمام متولیان امر در این خصوص همکاری لازم را داشته و حساسیت اجتماعی نسبت به وضعیت کودکان در فضای مجازی افزایش یابد تا کودکان با شناخت درستی از این فضا گرفتار آسیب ها نشوند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در پایان گفت: هموطنان می توانند برای بهره برداری از محتواهای تولید شده در تمامی حوزه های سایبری بخصوص مطالب تولید شده با موضوع کودکان سایبری به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.gov.ir/cyberkids مراجعه و با همراهی این پلیس در این پویش حامی کودکان در فضای مجازی باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.