صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و تبریز : آمادگی آذربایجان شرقی برای اجرای طرح منظومه‌های روستایی

آمادگی آذربایجان شرقی برای اجرای طرح منظومه‌های روستایی

https://tabankhabar.ir/?p=6482

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از آمادگی استان برای اجرای برنامه آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی در چندین شهرستان خبر داد.

به گزارش تابان خبر، ذاکری در جلسه بررسی و شروع اجرای طرح های آبادانی و پیشرفت در سطح روستاهای آذربایجان شرقی افزود: هدف از اجرای این طرح ساماندهی روستاها در قالب مجموعه های روستایی به منظور خدمات رسانی بهتر و موثرتر است.
وی تصریح کرد: این‌ برنامه با توجه به ابعاد و جنبه های محیط طبیعی بوم شناختی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به شناخت ظرفیت ها و محدودیت های توسعه مراکز و کانون‌های سکونتی و فعالیتی درون شبکه می پردازد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم مشارکت و حضور چشمگیر مردم در اجرای طرح های مختلف گفت: استفاده از سرمایه های بخش خصوصی در توسعه روستاها نقش مهمی در پیشبرد توسعه مناطق محروم دارد و باید مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن‌ انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: حمایت، هدایت و نظارت سه وظیفه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و در این راستا برای اجرای طرح های مختلف که موجب توسعه روستاها شود، از هیچ حمایتی دریغ نمی‌کنیم.
سروری با اشاره به اینکه روستاهای آذربایجان شرقی ظرفیت های زیادی برای تولید اشتغال و ثروت دارند افزود: مهاجرت معکوس به روستاهای استان در حال انجام است و بنیاد مسکن می کوشد با تسهیل روند مهاجرت، آبادانی روستاها را سرعت ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.