صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و بسیج و سپاه و سیاست : اجازه نزدیک شدن دشمن را به خاک کشور نمی‌دهیم

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی:

اجازه نزدیک شدن دشمن را به خاک کشور نمی‌دهیم

https://tabankhabar.ir/?p=11194

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه امروز دشمن را از فاصله دور با سلاح‌های دوربرد و نقطه‌زن منهدم می‌کنیم و اجازه نزدیک شدن آن‌ها را به خاک کشور نمی‌دهیم، گفت: هوانیروز به عنوان قدرت بلامنازع در غرب آسیا خودنمایی می‌کند.

به گزارش تابان خبر، « امیر سرتیپ یوسف قربانی »روز دوشنبه در یادواره شهدای هوانیروز تبریز اظهار کرد: شهدا با خدا معامله کردند و در راه اسلام و وطن از با ارزش‌ترین دارایی خود گذشتند تا ما امروز در امنیت و آسایش زندگی کنیم و باید راه این عزیزان را ادامه دهیم و نام و یادشان را در جامعه زنده نگه داریم.

اجازه نزدیک شدن دشمن را به خاک کشور نمی‌دهیم

وی ادامه داد: بنا به فرموده رهبر عزیز انقلاب زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا کمتر از خود شهادت نیست و کسانی که مراسم‌ شهدا را برگزار می‌کنند اجر شهید دارند.

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه ما در دوران دفاع مقدس با ۸۰ کشور جنگیدیم و اجازه ندادیم که حتی یک وجب از خاک کشورمان جدا شود اظهار کرد: شهیدانی چون کشوری‌ها، شیرودی ها، صیادها و‌قاسم سلیمانی‌ها داشتیم که در دفاع از این مرز و بوم جان خود را فدا کردند و این عزیزان برای ما ارزشمند هستند.

وی به عملیات‌های هوانیروز در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد گفت: در دفاع مقدس هوانیروز ۵۰۰ هزار ساعت عملیات انجام داد که این عدد در جهان رکورد محسوب می‌شود، البته همزمان چنانچه بلایای طبیعی هم رخ می‌داد در کنار مردم برای کمک‌رسانی حضور داشت وخدمات مختلف ارائه می‌کرد.

امیر قربانی ادامه داد: از سال ۱۳۶۷ که هوانیروز در عملیات مرصاد کمر منافقین را شکست، تاکنون آن‌ها نتوانستند قد علم کنند. هوانیروز ارتش از بزرگترین و قدرتمندترین ناوگان بالگردی غرب آسیا برخوردار است و به همین علت امروز در ۳۰ استان کشور در خدمت مردم هستیم؛ چنان که بالگردهای ما شاهد چندین مورد تولد نوزادان و یا جا به جایی ۵۸ عضو پیوندی بودند.

وی با اشاره به انجام رزمایش در شرایط نامناسب آب و هوایی و مجهز شدن این نیرو به دوربین‌های دید در شب گفت: همین موضوع باعث شد که سرویس‌های جاسوسی کشورهای غربی عنوان کنند باید مراقب باشیم تا بالگردهای ارتش ایران شبانه بر روی شناورهای ما در خلیج فارس ننشینند.

فرمانده هوانیروز ارتش اظهار کرد: امروز نیز هوانیروز در تمام عرصه های کشور اگر گلوگاهی و مشکلی مشاهده می‌کند بی‌تردید وارد می شود و به عنوان بازوی توانمند و قدرت بازدارندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد میدان می‌شود.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه غرب به کشور اظهار کرد: تحریم ها به ویژه در بخش هوایی به گونه‌ای بود که قطعه ای در هوانیروز پیدا نمی‌شد اما امروز با فرمان مقام معظم رهبری و وجود جوانان نخبه در کشور شرکت قطعه سازی هوانیروز راه‌اندازی شده و بیش از ۸۰۰ نوع قطعه در تیراژ ۸۰۰ هزار تولید می‌شود.

 

شهدا در راه سربلندی و سرافرازی میهن از جان خود گذشتند

سرهنگ « بهروز سلیمانی» فرمانده پایگاه ششم رزمی هوانیروز تبریر نیز در این یادواره به جانفشانی‌های شهدا در راه دفاع از دین و ناموس و وطن اشاره کرد و گفت: شهدا در راه سربلندی و سرافراری میهن از جان خود گذشتند و با خدا معامله کردند و به خاطر این کار ارزشمندشان امروز زنده و پاینده هستند و نام و یادشان تا ابد در دل‌ها زنده است.

وی از آمادگی کامل هوانیروز برای حراست آسمان منطقه خبر داد و گفت: اگر دشمنان بخواهند اشتباه محاسباتی کنند یا در منطقه ما باد بکارند باید منتظر درو کردن طوفان باشند.

 

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: نیروهای هوانیروز شبانه روزی تحولات منطقه را رصد می‌کنند و آماده جانفشانی در راه حفاظت از آسمان ایران اسلامی هستند که این موضوع کار دشمنان را سخت کرده است.

 

شهردار کلان‌شهر تبریز نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: امروز برگزاری یادواره‌های شهدا بیش از آنکه احترام به مقام شامخ آنان است بلکه ما نیز، نیازمند قرار گرفتن در چنین فضاهایی هستیم تا به دور از آماج حملات خدمت قرار گیریم.

 

«یعقوب هوشیار» افزود: فرهنگی که در دهه ۵۰ با زمامداری حضرت امام خمینی (ره) مبتنی بر فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ عاشورا آغاز شده است و در ادامه راه این فرهنگ توسط سردار حاج قاسم سلیمانی در جنگ مقابل داعش برای بار دیگر در عرصه بین‌الملل تفسیر و معنی شد، نشانگر زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت در کشور و سرایت به سایر کشورهای جهان است.

 

در این مراسم همچنین از خانواده‌های شهدای هوانیروز تجلیل شد.

منبع: ایرنا

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.