صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و کشاورزی : اجرای عملیات کشاورزی حفاظتی در 420 هزار هکتار از اراضی آذربایجان شرقی

اجرای عملیات کشاورزی حفاظتی در 420 هزار هکتار از اراضی آذربایجان شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=6512

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از اجرای عملیات کشاورزی حفاظتی در سطحی معادل 420 هزار هکتار در این استان خبر داد.

به گزارش تابان خبر، جلال رحیم زاده طی بازدید از مزارع زراعی استان با حضور علیرضا یزدانی مشاور معاون وزیر در امور کشاورزی حفاظتی که از شهرستانهای تبریز، بستان آباد و هشترود بازدید به عمل آوردند ، با بیان اینکه در سال زراعی 1402-1401 در سطحی معادل 420 هزار هکتار از اراضی زراعی استان تحت پوشش طرح کشاورزی حفاظتی قرار گرفته است که از این میزان 190 هزار هکتار در اراضی زراعی آبی و 230 هزار هکتار در اراضی زراعی دیم صورت گرفته است.

وی افزود: رعایت تناوب زراعی و تناوب غلات با محصولات تناوبی، حفظ بقایای گیاهی تا حد 30 درصد پوشش زمین پس از برداشت ، کم خاکورزی و بی خاکورزی و کشت بصورت مستقیم از زیر پروژه های طرح می باشند.

رحیم زاده گفت: با توجه به تغییر شرایط اقلیمی و کاهش نزولات آسمانی و افزایش دما تنها راه گریز محصولات کشاورزی از تنش های محیطی و امکان مقابله با خشکسالی، اجرای کشاورزی حفاظتی است که راهکار مناسبی برای حفظ پایداری محصول و افزایش راندمان در واحد سطح است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کشاورزی حفاظتی راهکار مناسبی برای مقابله با بیابان زایی بوده و تا حد قابل توجهی در کنترل ریز گردها موثر بوده و همچنین تاثیر بسیار مطلوبی بر حفظ محیط زیست خواهد داشت.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.