صفحه اصلی > آخرین اخبار و اقتصاد و تابان خبر و جامعه : اجرای ۶۴۰۰ میلیارد ریال پروژه‌ عمرانی در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی

اجرای ۶۴۰۰ میلیارد ریال پروژه‌ عمرانی در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=3942

به گزارش تابان خبر، سیدمرتضی نیرومند اسکویی، روز دوشنبه در بازدید از پروژه های در حال اجرای شهرک ها و نواحی صنعتی استان افزود: این پروژه ها به منظور ارتقای زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی استان با هدف تامین رفاه صنعتگران در حال اجرا است.
وی اظهار داشت: در سال جاری در حوزه معاون فنی این شرکت پروژه هایی مانند خیابان سازی، شبکه توزیع ۲۰ کیلوولت و روشنایی، شبکه های توزیع و انتقال آب، گاز رسانی و سایر پروژه ها با انعقاد ۱۸۵ قرارداد پیمانکاری اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با اشاره به افتتاح ۴۰ طرح عمرانی در دهه فجر سال گذشته، گفت: این تعداد طرح زیرساختی با اعتبار بیش از ۲ هزار میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری صنعتگران قرار گرفت.
نیرومند اسکویی، ادامه داد: تلاش می شود با رشدی فزاینده بودجه شرکت در جهت ارایه خدمات بیشتر به رزمندگان جنگ اقتصادی و آماده‌سازی بستر رونق اقتصادی افزایش یابد و زمینه ارتقای جایگاه استان در حوزه تولید و صنعت فراهم شود.
آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و ناحیه صنعتی است و ۶ درصد از واحدهای تولیدی شهرک‌های استان به صنایع بزرگ و ۹۴ درصد از واحدهای تولیدی به صنایع کوچک و متوسط اختصاص دارد.
از مجموع ۲ هزار و ۳۹۹ واحد تولیدی موجود در شهرک های صنعتی استان یک هزار و ۸۹۳ واحد فعال و حدود ۴۰۰ واحد غیرفعال بوده و هم اکنون بیش از ۵۳ هزار نفر در این واحدهای تولیدی مشغول فعالیت هستند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.