تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۱
کد خبر : 11085

اختتامیه یازدهمین نمایشگاه رینوتکس ۲۰۲۳ با انتخاب برترین‌ها

اختتامیه یازدهمین نمایشگاه رینوتکس ۲۰۲۳ با انتخاب برترین‌ها

به گزارش تابان خبر، مشاور نوآوری و فناوری استاندار آذربایجان شرقی عصر جمعه در اختتامیه یازدهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۳) تبریز، اظهار کرد: رویکرد حوزه نوآوری و فناوری استان، مردمی‌سازی است تا برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌ها در این حوزه توسط خود مردم انجام شود. «عبدالرضا فلاح»، با تاکید بر اینکه اولویت

به گزارش تابان خبر، مشاور نوآوری و فناوری استاندار آذربایجان شرقی عصر جمعه در اختتامیه یازدهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۳) تبریز، اظهار کرد: رویکرد حوزه نوآوری و فناوری استان، مردمی‌سازی است تا برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌ها در این حوزه توسط خود مردم انجام شود.

اختتامیه یازدهمین نمایشگاه رینوتکس ۲۰۲۳ با انتخاب برترین‌ها

«عبدالرضا فلاح»، با تاکید بر اینکه اولویت دادن به جوانان و آینده سازان از اولویت ها و ضروریات این حوزه است، افزود: تلاش می شود در این حوزه زنجیره ای از رویدادها و نمایشگاه ها پیش بینی شود تا گام های لازم برای توسعه اقتصادی استان برداشته شود.

او با بیان اینکه رویکرد ما در حوزه جشنواره دانش آموزی (رینوفست) تربیت و تجهیز آن ها برای علوم آینده است، اظهار کرد: در این راستا سه بخش هوش مصنوعی، هوا و فضا و رباتیک تعیین شد تا دانش آموزان با علوم آینده تربیت شوند نه با علوم امروزی.

مشاور نوآوری و فناوری استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۳)، گفت: این نمایشگاه قلب تپنده حوزه فناوری در استان بوده و از طریق ارتباط با صنعت و تجاری سازی زمینه عملیاتی شدن طرح های نوآورانه و فناورانه فراهم می شود.

فلاح، ادامه داد: هدف از برگزاری جشنواره ملی فناوری اطلاعات (جمفا) نیز الگوسازی بوده تا نوآوران و فناوران برای علاقه مندان به فعالیت در این حوزه الگو باشند و با حمایت دستگاه های متولی این جشنواره و رینوفست ادامه می یابد.

او یادآور شد: برنامه اصلی استان در این حوزه، ملی سازی ظرفیت ها، رویدادها و نمایشگاه هایی است که در تبریز برگزار می شود و با توجه به ظرفیت های استان و پیشتازی در حوزه های صنعتی و وجود بخش خصوصی و فعالان اقتصادی، این شهر به پایتخت نوآوری و فناوری کشور تبدیل شود.

ارائه 567 طرح در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی

رییس ستاد اجرایی یازدهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۳) تبریز نیز در این مراسم گفت: امسال در بخش نمایشگاه رینوتکس ۵۶۷ طرح ارایه شد که ۲۰ درصد آن ها مربوط به سایر استان ها بود.

«رضا کریملو»، افزود: از مجموع طرح های حاضر در نمایشگاه، ۱۱۰ طرح در جشنواره طرح های فناورانه رینوتکس شرکت کردند که پس از چند مرحله داوری از صاحبان این طرح ها به عنوان منتخب تجلیل می شود.

او اظهار کرد: در جشنواره دانش آموزی ربع رشیدی رینوفست که برای اولین بار در این دوره برگزار شد، بیش از یک هزار طرح شرکت کرده بودند که از این تعداد نیز ۶۳ طرح برای تجلیل انتخاب شدند.

کریملو با بیان اینکه در مدت برگزاری نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) ۴۱ رویداد تخصصی و فناورانه پیش بینی شده بود، اظهار کرد: از مهمترین آن ها برگزاری رویداد «گویش تجربه ها» با حضور هشت کارآفرین و سرمایه گذار برتر کشور است.

رییس ستاد اجرایی یازدهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۳) تبریز گفت: در رینوتکس ۲۰۲۳ میزان ارزش تفاهم نامه ها، قراردادها و تسهیلات بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال بود.

کریملو، ادامه داد: در بخش جایزه ملی فناوری ایران ربع رشیدی که برای اولین بار با همکاری وزارت صمت (صنعت معدن تجارت) و وزرات عطف (علوم، تحقیقات و فناوری) برگزار شد، بیش از ۲۰ جایزه ارزشمند به برگزیدگان اهدا می شود.

او با اشاره به اینکه در مجموع بیش از ۸۰ جایزه در این دوره برای تیم ها و افراد منتخب اهدا می شود، یادآور شد: برای برگزاری این دوره بیش از ۲۲ هزار نفرساعت کار با مشارکت ۱۴۰ داور و همراهی ۲۰ رسانه استانی و ملی انجام شد.

معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری نیز در این مراسم با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه دانش بنیان در استان‌ها، گفت: دانشگاه‌ها و مدارس در استان‌ها باید به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنند.

مردم درگیر اقتصاد مبتنی بر دانش بنیان شوند

«رضا اسدی فرد» افزود: اگر مردم، دانشجویان، دانش آموزان فعالان اقتصادی و شرکت ها درگیر اقتصاد مبتنی بر دانش بنیان شوند، توسعه کشور در این حوزه رونق می گیرد.

او با تاکید بر اینکه در زمان کنونی باید از دانش برای کشور ارزش ایجاد کرد، یادآور شد: از دانش باید برای رفاه و توسعه کشور کمک گرفت و این کار با توسعه زیرساخت های دانش بنیان در استان ها و ورود مردم به این عرصه محقق می شود.

معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی، گفت: این نمایشگاه جایگاه خود را در سطح ملی و منطقه به دست آورده وباید ادامه یابد.

اسدی فرد، ادامه داد: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری آماده همکاری با جوانان و علاقه مندان به ایجاد استارت آپ و فعالان اقتصادی علاقه مند به نوآوری و فناوری است.

احیای پارک علم و فناوری ربع رشیدی در برنامه وزارت علوم قرار دارد

مدیرکل سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و توسعه فناوری معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم نیز در این مراسم با بیان اینکه جشنواره ملی فناوری ایران (جمفا) از سوی این وزارتخانه پیگیری می شود، گفت: امسال این جایزه در یازدهمین دوره نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی پایه گذاری شد و امید است در سال های آینده با ایجاد چارچوب و ساختار جدید برگزار شود.

«امید رضایی فر»، با اشاره به اینکه در این زمینه مشوق های لازم در وزارت علوم در حال برنامه ریزی است، افزود: در این دوره از نمایشگاه رینوتکس دستاوردهای مناسب و خوبی ارایه شده بود و اضافه شدن بخش دانش آموزی (رینوفست) به این دوره موجب رونق بیشتر آن شد.

او ضمن اعلام آمادگی همکاری با دانشسراها و مجموعه های آموزش و پرورش در حوزه نوآوری و فناوری، اظهار کرد: تلاش می شود در پارک های علم و فناوری جایگاه ویژه ای به دانش آموزان اختصاص یابد.

رضایی فر، ادامه داد: احیای میراثی پارک علم و فناوری ربع رشیدی از برنامه های ملی وزارت علوم بوده و تلاش داریم که با همکاری مدیران استانی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این مجموعه احیا شود.

نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس۲۰۲۳) همزمان با اولین نمایشگاه رینوفست و هم‌چنین رویداد جایزه ملی فناوری ایران از ۱۴ تا ۱۷ آذر در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار شد.

در اختتامیه یازدهمین دوره نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۳) تبریز از تیم ها و نفرات برتر این دوره با اهدای لوح تقدیر، تابلو فرش، تندیس و جایزه نقدی قدردانی شد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.