تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷
کد خبر : 4267

 اعتماد مردم ثروت و سرمایه شهرداری است

 اعتماد مردم ثروت و سرمایه شهرداری است

به گزارش تابان خبر، یعقوب هوشیار در جمع اصحاب رسانه با اشاره به راه اندازی سامانه شفافیت در شهرداری تبریز اظهار کرد: در این سامانه مطالبی که نیاز است درج شده و در حوزه مطالبه گری هر موردی که نیاز باشد در چارچوب شهرداری در این سامانه درج خواهد شد. وی با بیان اینکه اعتماد

به گزارش تابان خبر، یعقوب هوشیار در جمع اصحاب رسانه با اشاره به راه اندازی سامانه شفافیت در شهرداری تبریز اظهار کرد: در این سامانه مطالبی که نیاز است درج شده و در حوزه مطالبه گری هر موردی که نیاز باشد در چارچوب شهرداری در این سامانه درج خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم ثروت و سرمایه شهرداری است، افزود: باید بی اعتمادی مردم به مجموعه شهرداری بدون حاشیه پردازی از بین برود چرا که اگر این سرمایه مخدوش شود، هیچ کاری نمیتوان انجام داد و در این راستا باید رسانه ها نیز به کمک شهرداری بیایند.

وی در خصوص در خصوص تعیین تکلیف پروژه های ناقص شهرداری اعلام کرد: ۷۷ پروژه ناقص شهردر سال های گذشته شروع شده بودند که به علت عدم پیشرفت آن ها تعداد زیادی از پیمانکاران این پروژه ها خلع ید شده اند، این پروژه ها که در سال های قبل دچار مشکل شده بودند، شناسایی شده و شهرداری با مدیریت خود این پروژه ها را پیش می برد.

شهردار تبریز در خصوص پروژه های ناقصی چون پسماند شهری، فاز دوم خاوران و پارک آبی تبریز گفت: حوزه سلامت شهروندان و موضوع پسماند شهری مهم بوده و جزو اولویت های شهرداری بوده و با توجه به اینکه عملکرد این حوزه خوب نبوده پیمانکاران آن خلع ید شده اند و با مدیریت شهرداری بر این حوزه، شهروندان شاهد آثار مثبت آن خواهند شد.

وی یکی از معضلات جدی این شهر را حوزه حمل و نقل عمومی دانست و گفت: شهرداری برای رفع این معضلات در سه حوزه حمل و نقل عمومی وارد عمل شده و زیرساخت های لازم را در این حوزه ایجاد می کند.

وی خبر داد: برای رفع معضل ترافیک شهر، مقرر شده ۳۵۰ دستگاه اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی تامین شود،   که تعدادی از این اتوبوس ها تحویل گرفته شده و تلاش می شود بقیه نیز تا پایان سال به این ناوگان اضافه شود.

هوشیار، با بیان اینکه در راستای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی نیز مجوز نوسازی دو هزار دستگاه تاکسی از شورای اسلامی اخذ شده است، ادامه داد: در این طرح با ارایه تسهیلات از تاکسیرانان برای نوسازی تاکسی های خود حمایت می شود.

وی با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوای تبریز، یادآوری کرد: تکمیل پروژه مترو تبریز از دیگر اولویت های شهرداری تبریز در دوره فعلی مدیریت شهری بوده و در این راستا اقدامات لازم برای تکمیل سه ایستگاه خط یک قطارشهری انجام شده و ۲ دستگاه حفاری تی بی ام در خط دو قطارشهری نیز فعال شده است.

شهردار تبریز گفت: در زمان کنونی ایستگاه ۱۵ خط یک قطارشهری به اتمام رسیده و پنجشنبه هفته جاری نیز ایستگاه ۱۴ این خط به بهرهبرداری میرسد و روز ۲۲ بهمن سالجاری نیز ایستگاه ۱۳ مورد بهرهبرداری قرار میگیرد.

هوشیار، با بیان اینکه به منظور ایجاد حمل و نقل عمومی آسان و ایمن برای شهروندان، خط دوم بی آر تی نیز در تبریز راه اندازی می شود و اتوبوس های آن نیز سفارش شده است، افزود: برای کاهش بار ترافیکی شهر چند کار اساسی در تبریز انجام می شود که یکی از این کارها هوشمندسازی چراغهای راهنمایی برای اولین بار در این شهر است که پیش بینی می شود با اجرای آن ۲۰ تا ۳۰ درصد مشکل ترافیک حل شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع ترافیک و حمل و نقل عمومی، شبکهای و ترکیبی است، اظهار داشت: در این حوزه باید هوشمندسازی انجام شود بنابراین برای تحقق این موضوع ۳۰۰ کیلومتر در سال آینده فیبر نوری از سوی شهرداری اجرا می شود.

شهردار تبریز گفت: کاهش حجم مشکلات کلانشهرها نیازمند ایجاد درآمد پایدار است و این موضوع در مجمع کلانشهرها پیگیری شده و از سال آینده اجرای این قانون آغاز می شود تا با اجرای آن هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های دولتی برای ارایه خدمات به مردم انجام شود.

وی مهمترین و شاخص ترین پروژه شهرداری در سال آینده را بازگشت سرمایه گذاران به این شهر اعلام کرد و گفت: سال آینده ۱۰ پروژه بزرگ عمرانی در این شهر آغاز و تلاش می شود؛ این پروژهها در همان سال نیز به پایان برسد.

هوشیار، با اشاره به تلاش برای رفع موانع سرمایه گذاری در تبریز، افزود: استاندار آذربایجانشرقی نیز در این خصوص پیشرو است و سال ۱۴۰۲، سال اجرای پروژههای سرمایه گذاری در این شهر خواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.