تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۷
کد خبر : 7444

انتقادپذیر باشیم

انتقادپذیر باشیم

به گزارش تابان خبر، شهرام دبیری در جلسه عمومی شورای اسلامی استان و در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی استان با گرامیداشت روز خبرنگار اظهار کرد: اصحاب رسانه رسالت ویژه ای جهت آگاهی جامعه بر عهده دارند و کار خبرنگاری به دلیل آگاهی و روشنی بخشی به جامعه بسیار حائز اهمیت است. وی با تاکید

به گزارش تابان خبر، شهرام دبیری در جلسه عمومی شورای اسلامی استان و در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی استان با گرامیداشت روز خبرنگار اظهار کرد: اصحاب رسانه رسالت ویژه ای جهت آگاهی جامعه بر عهده دارند و کار خبرنگاری به دلیل آگاهی و روشنی بخشی به جامعه بسیار حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران گوش شنوا و چشم بینای جامعه هستند و در راستای رفع مشکلات و مسائل جامعه بی وقفه تلاش و کوشش می کنند، گفت: ما باید به عنوان مسئول، ظرفیت انتقادپذیری خود را ارتقا بخشیم تا اگر خبرنگاران انتقادی داشته باشند، این انتقادات را پذیرا باشیم،  چرا که خبرنگاران و رسانه ها نقش موثری در پیشگیری و جلوگیری از فساد و انحراف مسئولان دارند.

وی افزود: بارها اتفاق افتاده که با درایت خبرنگاران، از فساد و انحراف برخی مسئولان جلوگیری شده است.

دبیری همچنین با گرامیداشت روز آزادگان، خاطرنشان کرد:آزادگان، کسانی هستند که برای آزادی و سرافرازی این کشور، شکنجه ها و سختی های فراوانی را متحمل شده اند و اگر این ایستادگی آنها نبود، چنین آزادانه در کشور خود با خیالی آسوده زندگی نمی کردیم.

رئیس شورای اسلامی استان همچنین با اشاره به اهمیت نقش شوراها تاکید کرد: شوراها به عنوان نمایندگان مردم، وظیفه دارند مشکلات و مسائل جامعه و مردم را به دقت رصد و بررسی کنند و این مشکلات را به مسئولان استانی گزارش کنند؛ چرا که شوراها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.

وی اظهار کرد: باید در جهت افزایش رضایتمندی مردم و امیدآفرینی در جامعه تلاشی مضاعف داشته باشیم.

جعفر عبدلصمدی، نائب رئیس شورای استان نیز در این جلسه با تکریم روز خبرنگار گفت: خبرنگاران از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، گام های موثری در جامعه برمیدارند.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های شهرستان های استان گفت: ظرفیت و پتانسیل های گردشگری و توریستی، فرهنگی و اقتصادی در هر شهرستان استان موجود است که باید با شناسایی دقیق این ظرفیت ها، موجبات رونق اقتصادی استان را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: صنعت گردشگری باید تقویت شود، در برخی از شهرستان ها، مناطق بسیار بکری وجود دارد که می توانیم با بهره مندی از این ظرفیت های گردشگری، منجر به محرومیت زدایی در این مناطق شویم.

رضا عسگری، نماینده مراغه در شورای اسلامی استان گفت: خبرنگاران زبان گویای مردم هستند وبا صداقت مشکلات جامعه را منعکس می کنند.

وی در خصوص کوتاهی برخی از مسئولان برای حل مشکلات شهرستان ها اظهار کرد: برخی مدیرانی که به جلسات شورا دعوت می شوند، تاکنون برای حل مشکلاتی که مطرح می شود، اقدامات اساسی نداشته اند و بازخوردی از آنها مشاهده نکرده ایم.

نماینده مراغه در شورای اسلامی استان با اشاره به مشکلات این شهرستان در زمینه آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گفت: در شهرهای تاریخی چون مراغه مشکلات فراوانی در حوزه آموزش و پرورش و میراث فرهنگی وجود دارد، بسیاری از مدارس مراغه کهنه هستند و وضعیت مدارس دولتی بسیار اسفناک است؛ باید برای حل و بررسی چنین مشکلاتی از  مدیرکل آموزش و پرورش نیز برای شرکت در جلسه شورا دعوت کنیم .

وی خطاب به مدیرکل تامین اجتماعی استان اظهار کرد: در حوزه بیمه بسیاری از قالیبافان، کارگران و کشاورزان مشکلاتی نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال در مراغه، از سال 98، سه هزار و ۴۰۰ نفر در نوبت بیمه به سر می برند و بیشتر این افراد از قشر آسیب پذیر جامعه هستند.

55 درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه هستند

یونس دباغ صادقی پور، مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از جمعیت چهار میلیون نفری آذربایجان شرقی 55 درصد شامل ۲ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۸۱ نفر زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: شهرستان تبریز به عنوان بزرگترین شهر استان یک میلیون و ۳۰۸ هزار و ۱۹ نفر افراد زیر پوشش دارد که ۷۰ درصد جمعیت این شهر را تشکیل می دهد.

وی با اشاره به سواستفاده برخی افراد سوجو از یارانه بیمه اظهار کرد: طی پالایش هایی که در بیمه قالیبافان و کارگران و برخی اقشار انجام دادیم، عده ای فرصت طلب که از این اقشار نبوده اند، از یارانه بیمه سوء استفاده کرده اند و حق بسیار ی از مردم را ضایع کرده اند.

وی تاکید کرد: هرگز بدون مستند و ناعادلانه بیمه کسی را قطع نمی کنیم، از شوراها نیز تقاضا داریم تا اگر در شهرستان ها، برخی افراد از یارانه بیمه، به صورت غیرقانونی استفاده می کنند، آنها را به ما گزارش کنند، تا در حق بیمه شدگان واقعی، بی عدالتی نشود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گفت: در حوزه کارگران ساختمانی، عدم تضیع حق کارگران همواره مورد تاکید ما بوده، باید دست به دست هم دهیم و نگذاریم که حق  کارگری ضایع شود.

مسلم فریدونی، نماینده شهرستان هشترود در شورای استان نیز گفت: کشاورزان و تولیدکنندگان باید از بیمه یارانه ای بهرمند شوند، از  کشاورزان و تولیدکنندکان باید حمایت کنیم.

 ضرورت بیمه روستاییان

خالق عبادی پور، نماینده شهرستان چاراویماق نیز در این جلسه یادآور شد: دولت اگر روستاییان را بیمه می کرد، مهاجرت و حاشیه نشینی در روستاها اتفاق نمی افتاد، باید برای بیمه روستاییان اقدامات اساسی صورت بگیرد.

بهنام مفضفی، نماینده شهرستان مرند در شورای اسلامی استان نیز گفت: در مرند، هم پای تبریز و سایر شهرهای صنعتی، کمبود نیرو در اداره تامین اجتماعی است.

گزارش خبری از: مهسا جلیلی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.