صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و هواشناسی : بارش‌های رگباری آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد

بارش‌های رگباری آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد

https://tabankhabar.ir/?p=7499

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با گذر امواج تراز میانی جو، رگبار باران و در نواحی مستعد بارش تگرگ در سه روز آینده استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش تابان خبر،«محمد امیدفر» افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره ای، فعالیت این سامانه بارشی موجب ابرناکی، وزش باد گاهی به نسبت شدید، در برخی نواحی به ویژه نیمه شمالی و شرقی استان رگبار باران و غرش آذرخش می شود.

وی با بیان اینکه ناپایداری ها تا اواخر روز یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: با توجه به ماهیت رگباری بارش ها احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه های فصلی و مسیل ها دور از انتظار نیست.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه طی مدت فعالیت این سامانه دمای هوای استان به صورت نسبی کاهش می یابد، گفت: از روز دوشنبه جوی پایدار در استان حاکم و دمای هوا دوباره به صورت نسبی افزایش می یابد.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به بارش تگرگ در نواحی مستعد، احتمال بروز خسارت به باغات وجود دارد بنابراین کشاورزان به توصیه های کارشناسان جهادکشاورزی توجه کنند.

وی یادآور شد: وزش باد به نسبت شدید نیز موجب سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه های سبک می شود بنابراین محکم کردن سازه های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

 

منبع:ایرنا

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.