صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و سلامتی : برای فرد گرمازده استامینوفن ندهید

برای فرد گرمازده استامینوفن ندهید

استامينوفن

https://tabankhabar.ir/?p=3048

به گزارش تابان خبر، فرزاد رحمانی در گفت‌وگویی اظهارکرد: علائم اولیه گرمازدگی را سردرد، سرگیجه، تعریق، گیجی، افت فشار، ضعف،کم ادراری،گرفتگی عضلانی وتهوع و کاهش هوشیاری عنوان کرد و اظهار داشت: گرمازدگی یک وضعیت اورژانسی تلقی می‌شود و چنانچه این علائم در فردی مشاهده شد، باید اقدامات زیر از جمله به پشت دراز کشیدن و قراردادن پاها بالاتر از سطح بدن، مایعات خنک و در صورت هوشیار بودن، استفاده از پنکه برای خنک کردن بدن؛ در آوردن لباس‌ها و استفاده از دستمال خیس و خنک در زیربغل و کشاله ران و پیشانی انجام گیرد و به هیچ وجه از استامینوفن برای کاهش تب استفاده نشود.

وی ادامه داد: یک قاشق چایخوری نمک  داخل یک لیتر آب کمک موثری بهبود وضعیت بیمار می‌کند و حتما عضلات دچار گرفتگی را در وضعیت استراحت قرار داده و از جابه‌جائی آن خودداری کنید.

 لازم به توضیح است، در حالت طبیعی تعریق و تبخیر باعث حفظ دمای طبیعی بدن می‌شود ولی شرایطی از جمله قرار گرفتن در هوای گرم که منجر به افزایش دمای بدن بیش از ۳۸درجه می‌شود و باید فوری اقدامات درمانی اولیه تا بهبودی انجام و در صورت نیاز از اورژانس ۱۱۵کمک بخواهید.

خاطرنشان می‌شود، استفاده از عینک آفتابی و کلاه لبه‌دار و استفاده از کرم‌های ضدآفتاب تاثیر مناسبی دارندو مصرف مایعات مناسب حتی درصورت تشنه نبودن در روزهای گرم فراموش نشود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.