صفحه اصلی > آذربایجان و آخرین اخبار و جامعه : برفروبی ۵ هزار کيلومتر باند راه های آذربایجان شرقی

برفروبی ۵ هزار کيلومتر باند راه های آذربایجان شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=12067

معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اکیپ‌های راهداری استان  ۵۰۰۰ کیلومتر از راه‌های آذربایجان شرقی را برف‌روبی و نمک پاشی کردند.

به گزارش تابان خبر، غلامرضا رسول زاده افزود: در عملیات راهداری زمستانی روز گذشته در کلیه محورهای استان یک هزار و ۱۹۶ تن مخلوط شن و نمک مورد استفاده قرار گرفته است.

رسول زاده گفت: در حال حاضر کلیه راه‌های شریانی، اصلی و فرعی استان باز و تردد در آنها جریان دارد.

برفروبی ۵ هزار کيلومتر باند راه های آذربایجان شرقی

وی ادامه داد: بیشترین میزان برف روبی درمحورهای آزادراه تبریز- زنجان، هشترود، چاراویماق، ورزقان، میانه، مرند، اهر، شبستر و مراغه انجام گرفته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: در این مدت بیش از ۵۰۰ راه روستایی نیز برفروبی شده است.

رسول زاده افزود: همچنین کمک رسانی به تعداد ۱۳۴ خودرو نیز که در برف و کولاک گرفتار شده بود، انجام شده است.

وی گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی، بارش برف و باران و همچنین کولاک در نقاطی از استان طی امروز و فردا ادامه خواهد یافت، بنابراین رانندگان و تردد کنندگان جاده ها باید رعایت موارد ایمنی در رانندگی را مد نظر قرار داده و تجهیزات ایمنی زمستانی به همراه داشته باشند.

رسول زاده همچنین با اشاره به پاسخگویی ۲۴ ساعته تلفن گویای ۱۴۱ راهداری به هموطنان در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی گفت: ترددکنندگان جاده ها همچنین می توانند ازاپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.141.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.