صفحه اصلی > سیاست و آخرین اخبار و آذربایجان : بیانیۀ هنرمندان تبریز در محکومیت جنایت صهیونیست ها

بیانیۀ هنرمندان تبریز در محکومیت جنایت صهیونیست ها

https://tabankhabar.ir/?p=9542

شاعران، نویسندگان و هنرمندان تبریز با صدور بیانیه ای جنایت رژیم کودک‌کش اسرائیل را در بمباران بیمارستان المعمدانی غزۀ محکوم کردند.

به گزارش تابان خبر، شاعران، نویسندگان و هنرمندان تبریز با صدور بیانیه ای جنایت رژیم کودک‌کش اسرائیل را در بمباران بیمارستان المعمدانی غزۀ محکوم کردند.

شاعران، نویسندگان و هنرمندان انجمن شاعران اهل بیت (ع) تبریز در پی جتایت هولناک رژیم جعلی، کودک کش و موقت صهیونیستی در بمباران شبانه بیمارستان المعمدانی نوار غزه و شهادت بیش از یکهزار غیرنظامی از جمله زنان و کودکان بی گناه در این نسل کشی، بیانیه ای صادر و ضمن محکومیت این اقدام ضد بشری رژیم جعلی اسرائیل و حامیان آن، همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین در مقابله با این جنایت ها اعلام کردند. در متن این پیام آمده است:

بسم ربّ الشّهداء والصّدیقین

در پی عملیات شکوهمند «طوفان الاقصی» و شکست فضاحت‌بار رژیم کودک‌کش از رزمندگان مقاومت فلسطین که هیمنۀ ساختگی آن را در پیش چشم امّت اسلام و مردم جهان فرو ریخت، رژیم کودک‌کش با خیال ترمیم سازه‌های لرزان موجودیت ننگین خود، دست به ارتکاب جنایات گسترده‌ای در غزّۀ مظلوم و محصور زد و هزاران زن و کودک را به خاک و خون کشید و هزاران خانه را ویران کرد و در نهایت دست به جنایت تاریخی و بزرگی در کشتار مردم غزه زد که تاکنون در تاریخ نظیر آن دیده نشده است.

به خاک و خون کشیدن هزاران کودک و زن و غیرنظامیان مسلمان در بیمارستان المعمدلی غزه در ۲۵ مهر ۱۴۰۲ (۱۷ اکتبر۲۰۲۳) جنایت عظیمی است که در تاریخ به نام رژیم صهیونیستی ثبت شد. در حالی که یک روز پیش از وقوع این جنایت بی‌سابقه بایدن رئیس جمهور امریکا مخالفت خود را با آتش بس به صراحت و وقاحت ابراز داشت که معنای روشن آن حمایت از رژیم کودک‌کش برای گسترش دایرۀ جنایات و کشتار بود.

جنایت بزرگ رژیم کودک‌کش در بیمارستان المعمدانی، همۀ انسان‌های باوجدان جهان را در اندوهی عمیق فرو برد و خشم آنها از قصابان انسانیت شعله‌ور کرد. این جنایت عظیم‌که با حمایت آشکار و عملی دولتهای امریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه رقم خورد، بار دیگر پرده از چهرۀ تمدن وحشی و خونریز و ریاکار غرب و رژیم کودک‌کش برانداخت و ماهیت مشترک آنها را نشان داد.

جنایت عظیم رژیم کودک‌کش نشان داد که برای این رژیم و حامیان آنها، مرزهای انسانی و اخلاقی، حقوق بشر، عهدنامه‌های بین‌المللی معنایی ندارد و آنها در برابر چشم جهان از این مرزها عبور کرده‌اند.

ما شاعران، نویسندگان و هنرمندان تبریز با ابراز حمایت قلبی از ملت فلسطین و جبهۀ مقاومت، و اظهار نفرت عمیق خود از عوامل و شرکای جنایت تاریخی در غزه، اعلام می‌داریم:

۱- وحدت امت اسلام از همۀ مذاهب در روند مبارزه و جهاد برای خشکاندن ریشۀ رژیم کودک‌کش و آزادی کامل فلسطین ضروری است.

۲- امت اسلام و جریانهای دینی، سیاسی و فکری در آن بدانند که اگر همت بلند و عزم راسخ برای خاتمه دادن به حیات ننگین رژیم کودک‌کش نداشته باشند، جنایات این رژیم ادامه خواهدیافت.

۳- برخی دولتهای حاکم بر کشورهای اسلامی، از جمله دولتهای همجوار مانند ترکیه، ترکمنستان، امارات، بحرین و…به ویژه دولت باکو (که دست در دست رژیم کودک‌کش نهاده) با مشاهدۀ جنایات رژیم و خشم و خروش ملتهای مسلمان به خود آیند و سرنوشت خود را با رژیم کودک‌کش پیوند نزنند. بستن سفارتخانه‌های رژیم درّنده، کمترین توقع از این دولتهاست که ادعای مسلمانی هم دارند!

۴- ملت فلسطین و جریان مقاومت منطقه، در خط مقدم جبهۀ نبرد با رژیم خبیث هستند، ملتها و دولتهای اسلامی بایستی به مثابۀ پشت جبهه و جبه‍ۀ پشتیبان در این مبارزۀ سرنوشت‌ساز مسئولیت تاریخی خود را ایفا کنند.

۵- ناامن‌سازی جهان و حداقل جهان اسلام برای صهیونیستها در پاسخ به جنابات گسترده و نفرت‌انگیز رژیم‌ کودک‌کش، حق بدیهی همۀ انسانهای مسلمان و باوجدانی است که در برابر امت پیامبر اعظم (صلوات الله علیه و آله) احساس مسئولیت دارند.

۶- با سپاس عمیق از همۀ شاعران، هنرمندان و نویسندگانی که از گذشته و طی روزهای اخیر آثاری دربارۀ حمایت از فلسطین و مقاومت و مبارزه با رژیم کودک‌کش خلق کرد‌ه‌اند، از همۀ این عزیزان می‌خواهیم که به جهاد قلمی، هنری و رسانه‌ای خود با عزم و انگیزۀ قوی‌تر ادامه دهند که هر اثر هنری و ادبی آنها تیری شکافنده در چشم و قلب کودک‌کشان و حامیان آنهاست. دستگاه‌های متولی هنر و فرهنگ و رسانه در جمهوری اسلامی نیز در پیروی از اهداف نظام، امکانات خود را به حمایت از ادب و هنر مبارز، و نه هنر بی‌درد یا همسو با غرب، اختصاص دهند. چنان که بنیانگذار نظام فرمود:« تنها به هنرى باید پرداخت که راه ستیز با جهانخواران شرق و غرب، و در رأس آنان امریکا و شوروى، را بیاموزد.

به امید نابودی رژیم کودک‌کش و آزادی قدس

انجمن شاعران اهل بیت (ع) تبریز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.