بیمارستانی روی هوا!

كلنگ

https://tabankhabar.ir/?p=3078

به گزارش تابان خبر ، سید اسماعیل مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هنگام تصویب این پروژه در سفر استانی ۱۳ سال پیش رییس جمهور به آذربایجان شرقی به دلیل عدم کار کارشناسی بودجه مورد نیاز پیش بینی نشده و اکنون ما هم پول خرید زمین را نداریم و این ساده ترین توضیح در مورد بی نتیجه ماندن تمام تلاش ها برای احداث بیمارستان تامین اجتماعی تبریز در این سال های متمادی است.

وی ادامه داد: این پروژه مسیر ۱۳ ساله ای را طی کرده و اکنون یا باید استانداری زمینی را معرفی و در اختیار تامین اجتماعی قرار دهد یا این مشکل از طریق خیران و یا هبه زمین توسط شورا و شهرداری حل شود چرا که مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در مورد این بیمارستان بر رایگان و دارای سند بودن زمین آن تاکید دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی تصریح کرد: شهرداری خواستار پرداخت هزینه زمین در نظر گرفته شده برای این پروژه است و استانداری نیز قانوناً وظیفه ای در خصوص تامین زمین بیمارستان ندارد چون بودجه ای برای آن پیش بینی نشده در حالی که دست کم باید یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساخت این بیمارستان هزینه شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه همه اقدامات صورت گرفته در طول این سالها برای احداث بیمارستان تامین اجتماعی تبریز بس نتیجه بوده، باید راهکارهای دیگری بکار گرفته شوند و بر همین اساس با پیگیری های استاندار و نماینده ولی فقیه در استان از چند طریق دیگر به دنبال حل این مشکل هستیم و حتی با نهاد ریاست جمهوری نیز در این خصوص رایزنی شده چرا که با احداث این بیمارستان در ساده ترین حالت زمینه اشتغال چند هزار نیروی متخصص و ورود دستگاه های پزشکی مدرن به استان فراهم می شود.

مقدس پور هبه زمین از سوی شهرداری و شورای شهر را سهل ترین مسیر برای تحقق احداث بیمارستان تامین اجتماعی در تبریز عنوان و تاکید کرد: امیدواریم با همت شورای جدید شهر تبریز و البته همکاری و پیگیری تمام مسئولان سیاسی و نمایندگان استان این مهم در آینده ای نزدیک محقق شود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.