صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اقتصاد : تاکید استاندار آذربایجان‌شرقی بر رفع موانع معادن راکد

تاکید استاندار آذربایجان‌شرقی بر رفع موانع معادن راکد

https://tabankhabar.ir/?p=9465

استاندار آذربایجان شرقی در جلسه رفع مشکلات و ساماندهی معادن کشور با حضور معاون اجرایی رییس جمهور شرکت کرد. 

به گزارش تابان خبر،  عابدین خرم در این جلسه با اشاره به تلاش همه جانبه دولت سیزدهم برای باز گرداندن معادن راکد به چرخه اقتصادی، ظرفیت های بالای آذربایجان شرقی به عنوان دارنده بیشترین ذخایر معدنی کشور را تشریح کرد.

 

خرم، وصول حقوق دولتی و مسئولیت های اجتماعی معادن را از نیازهای اصلی استان ها برشمرد که بعضا بنا به دلایلی ایفا نمی‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه وصول حقوق دولتی معادن بر اساس قانون بوده و دولت نیز این موضوع را تسهیل کرده است، پیگیری برای تسریع در بازگشت حقوق دولتی و مسئولیت های اجتماعی معادن به استان ها برای استفاده در طرح های استانی همچون راه های روستایی و نیازهای منطقه ای را خواستار شد.

جلسه رفع مشکلات و ساماندهی معادن بر اساس دستور رییس جمهور درباره راکد بودن برخی معادن و نامه های ارسالی استانداران از جمله استاندار آذربایجان شرقی در این باره، تشکیل شد.

در این جلسه، موضوعاتی مانند حقوق استان ها از معادن، مسوولیت اجتماعی معادن، وظایف دستگاه ها نسبت به معادن موجود و چگونگی ایجاد صنایع پایین دستی در بخش معدن، مورد بررسی قرار گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.