صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اقتصاد : تصمیم‌گیری درباره نحوه هزینه کرد اعتبار ۶۴۳ میلیارد تومانی وزارت نفت برای آذربایجان‌شرقی

تصمیم‌گیری درباره نحوه هزینه کرد اعتبار ۶۴۳ میلیارد تومانی وزارت نفت برای آذربایجان‌شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=11051

در دیدار امروز بابک دارابی، مشاور اجتماعی وزیر نفت با عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقی درباره نحوه هزینه کرد اعتبارات ۶۴۳ میلیارد تومانی دو سفر استانی رییس جمهوری به استان از محل مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت، تصمیم گیری شد.

به گزارش تابان خبر، عابدین خرم امروز درباره جزییات دیدار اعضای هیات اعزامی وزارت نفت به استان با وی گفت: در سفر نخست رییس محترم جمهور به استان ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت اختصاص یافت که از این رقم تاکنون ۸۵ میلیارد تومان معادل ۵۰ درصد آن جذب و پرداخت شده است.

تصمیم گیری درباره نحوه هزینه کرد اعتبار ۶۴۳ میلیارد تومانی وزارت نفت برای استان

استاندار آذربایجان شرقی افزود: اعتبارات سفر اول رییس دولت مردمی برای استان از محل مسوولیت های اجتماعی نفت برای اجرا و تکمیل طرح های راه سازی، راه روستایی، نوسازی مدارس، توسعه فضاهای دانشگاهی، یادمان های بنیاد شهید و طرح های بنیاد مسکن اختصاص دارد که نیمی از آن تاکنون جذب و هزینه شده و بقیه نیز در حال تخصیص است.

وی اضافه کرد: در سفر دوم رییس محترم جمهوری به آذربایجان شرقی در نیمه دوم امسال نیز ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت به استان اختصاص یافته که اقدامات لازم برای تخصیص و جذب آن توسط دستگاه های مسوول در حال انجام است.

خرم تشریح کرد: بخش عمده اعتبارات سفر دوم استانی رییس دولت مردمی به آذربایجان شرقی از محل مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت برای اجرا و تکمیل طرح های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی از قبیل نوسازی مدارس، تامین مسکن مددجویان زیر پوشش بهزیستی و تکمیل کتابخانه ها و مراکز فرهنگی و هنری سطح استان هزینه می شود.

وی تشریح کرد: طرح های مشمول اعتبارات سفر دوم رییس محترم جمهور از محل مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت از دستگاه های مسوول، جمع آوری و در شورای نامه ریزی استان تصویب می شود.

وی ادامه داد: در جلسه امروز با مشاور اجتماعی وزیر محترم نفت و همراهانش، مصوب شد که سازمان ها ‌و نهادهای مشمول اعتبارات اختصاص یافته سفر اول از محل مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت، مشکلات موجود در سر راه جذب بخش باقیمانده این اعتبارات را در اسرع وقت برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جلسه امروز، زمینه ساز نزدیکی و تعامل بیشتر مدیران استانی با مدیران وزارت نفت برای جذب کامل اعتبارات سفرهای استانی رییس محترم جمهور به آذربایجان شرقی از محل مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت بود، بیان کرد: در این جلسه در خصوص نحوه هزینه کرد، تنظیم سند برای وجوه تخصیصی و چگونگی مبادله موافقت نامه میان دستگاه های مشمول اعتبارات وزارتخانه و وزارت نفت، تبادل نظر و هماهنگی لازم انجام شد.

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی یا آوری کرد: وزارت نفت همچنین ۱۳ میلیارد تومان اعتبار خارج از ارقام اختصاصی سفرهای استانی برای طرح های ورزشی استان اختصاص داده که در جلسه امروز مقرر شد غربالگری لازم برای جذب کامل این رقم برای تکمیل تعدادی از طرح های ورزشی توسط اداره کل ورزش و جوانان انجام شود.

آیت الله رییسی، رییس دولت سیزدهم از ابتدای آغاز به کار دولت تاکنون دو سفر استانی به آذربایجان شرقی داشته است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.