صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه : ثبت ۴۴ درصد صلح و سازی در دادگستری آذربایجان شرقی

ثبت ۴۴ درصد صلح و سازی در دادگستری آذربایجان شرقی

دادگستري

https://tabankhabar.ir/?p=3155

به گزارش تابان خبر، موسی خلیل‌اللهی رئیس دادگستری آذربایجان شرقی در اولین نشست ستاد استانی صبر (صلح، بخشایش و رضایت) در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: به منظور توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه، آذربایجان شرقی دارای ظرفیت های بزرگی بوده اما به دلیل ضابطه مند نبودن بهره مندی از ظرفیت واقعی این بخش به صورت مطلوب محقق نشده است.

وی افزود: در سه ماهه نخست سال جاری، با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه توسعه فرهنگ صلح و سازش، با ثبت ۴۴ درصد صلح و سازش در دادگستری استان، آذربایجان شرقی رتبه ۵ کشوی را به خود اختصاص داده است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی اضافه کرد: این موضوع نشان دهنده این است که در صورت برنامه ریزی دقیق این اتفاق خواهد افتاد و مردم نیز برای توسعه این امر کمک می کنند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت سازمان های مرتبط در این خصوص بهره مند شد، ادامه داد: یکی از سازمان هایی که ظرفیت بزرگی برای توسعه فرهنگ صلح و سازش محسوب می شود سازمان تبلیغات اسلامی است، چرا که به لحاظ حیطه فعالیتی گسترده در جامعه و حضور در بین مردم بخصوص بخش هیئت های حسینی، می توان در رابطه با نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه استفاده کرد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.