صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اقتصاد : جذب ۵۵ درصد اعتبار سفرهای رئیس‌جمهور برای آذربایجان‌شرقی

جذب ۵۵ درصد اعتبار سفرهای رئیس‌جمهور برای آذربایجان‌شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=12081

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در سفرهای استانی رئیس جمهور ۱۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای رفع موانع تولید و اشتغال این استان اختصاص یافت، گفت: تا کنون ۹۰ هزار میلیارد ریال از اعتبار تخصیص یافته ۲ سفر جذب شده است.

به گزارش تابان خبر، «محمد کلامی» روز سه شنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک عالی نسب شهرستان بستان آباد افزود: جذب ۳۰ هزار میلیارد ریال در دست اقدام است و طرح های مربوط به جذب این اعتبار معرفی شده است.

جذب ۵۵ درصد اعتبار سفرهای رئیس‌جمهور برای آذربایجان‌شرقی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۵۰ هزار میلیارد ریال نیز از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل استان ابلاغ شده و طرح های مربوط برای جذب این اعتبار به بانک ها معرفی می شود.

کلامی، با بیان اینکه در راستای عمل به شعار سال مقرر شده بود که اداره کل صمت، سازمان جهادکشاورزی و میراث فرهنگی استان ۲۸۵ واحد را احیا کنند، ادامه داد: هم اکنون از این تعداد، ۲۲۰ واحد در حوزه کشاورزی، صنعت و معدن احیا شده است.

وی یادآور شد: علاوه بر این تسهیلات، ۷۱۰ میلیارد ریال نیز برای واحدهای دارای مشکل استان اختصاص یافته است که تا کنون چهار واحد از این تسهیلات استفاده کرده اند.

کلامی، افزود: مشکلات شهرک عالی نسب با حضور مسوولان شهرستانی و استانی و مدیران تولیدی و صنعتی این شهرک بررسی و برحسب اولویت بندی و وظایف دستگاه ها، اقدامات لازم برای رفع مشکلات موجود انجام می شود.
آیت اله رئیسی ۱۲ خرداد سال ۱۴۰۱ و ۱۸ خرداد سال ۱۴۰۲ در قالب سفرهای استانی هیات دولت به آذربایجان شرقی سفر کرد.

در سفر اول رئیس جمهور در حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال و در سفر دوم ۱۲۰ هزار میلیارد ریال برای استان آذربایجان شرقی اختصاص یافت.

شهرک صنعتی عالی نسب واقع در جاده تبریز – بستان آباد دارای بیش از ۶۰ واحد صنعتی فعال است که بیش از ۲ هزار و ۱۱۹ نفر در آن مشغول فعالیت هستند.

آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و ناحیه صنعتی بوده و ۶ درصد از واحدهای تولیدی شهرک‌های استان به صنایع بزرگ و ۹۴ درصد از واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی به صنایع کوچک و متوسط اختصاص یافته است.

منبع: ایرنا

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.