صفحه اصلی > آخرین اخبار و تابان خبر و جامعه و هواشناسی : دمای هوای آذربایجان شرقی در هفته جاری کاهش می یابد

دمای هوای آذربایجان شرقی در هفته جاری کاهش می یابد

https://tabankhabar.ir/?p=3749

به گزارش تابان خبر،محمد امیدفر در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: براساس هشدار زرد شماره ۶۶ و نارنجی شماره ۶۷، سامانه‌ی بارشی فعالیت خود را از روز جمعه آغاز کرده است و تا اواخر روز شنبه ادامه خواهد داشت، موجب بارش، برف، مه و وزش باد گاهی تا نسبتا شدید خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بارش‌های مذکور می‌توانند در برخی ساعات موجب اختلال در تردد و لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف و مسدود شدن برخی از راه‌های روستایی استان شود لذا توصیه می‌شود تا روز یکشنبه از سفرهای غیر ضروری خودداری شود.

 

وی افزود: از روز یکشنبه با عبور سامانه‌ی بارشی مذکور، جوّی نسبتا آرام همراه با کاهش نسبی سه تا پنج درجه‌ای دما تا روز چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود اما از اواخر روز چهارشنبه با نفوذ سامانه‌ی دیگری در استان شاهد ناپایداری جوّ و بارش برف و مه خواهیم بود.

 

امیدفر در خصوص حداکثر و حداقل دمای تبریز نیز گفت: در طول۲۴ ساعت گذشته، حداکثر و حداقل دمای تبریز به ترتیب هفت درجه بالای صفر و صفر درجه‌ بوده و دمای فعلی این شهر نیز یک درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز دو درجه کاهش یافته است.

 

وی در پایان در رابطه با سردترین و گرم‌ترین شهر استان اظهار کرد: گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان به ترتیب کلیبر و هوراند با ۱۳ درجه بالای صفر و سراب و هشترود با چهار درجه زیر صفر گزارش شده‌ است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.