صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اقتصاد : رتبه دوم آذربایجان‌شرقی در راه‌اندازی واحدهای تجاری

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

رتبه دوم آذربایجان‌شرقی در راه‌اندازی واحدهای تجاری

https://tabankhabar.ir/?p=10894

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به رتبه دوم استان در راه اندازی واحدهای جدید ایجادی در بین استان‌ها تاکید کرد: در هشت ماه نخست امسال 170 واحد صنعتی جدید ایجادی با میزان سرمایه‌گذاری حدود شش همت و اشتغال جدید مستقیم دو هزار و 300 نفر راه اندازی شده است.

به گزارش تابان خبر،  محمدجعفرعظمائی افزود: با راه اندازی 165 طرح توسعه ای واحدهای صنعتی با سرمایه‌گذاری حدود 5/6 هزار میلیارد تومان و افزایش اشتغال حدود شش هزار نفر، آذربایجان شرقی رتبه سوم کشور را در راه اندازی طرح های توسعه ای دارد.

وی بیشترین واحدهای صنعتی راه‌اندازی شده ایجادی را در شهرهای تبریز، شبستر، آذرشهر و بستان آباد عنوان کرد و گفت: بیشترین واحدهای راه‌اندازی شده ایجادی در گروه های صنعتی محصولات از لاستیک و پلاستیک، محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها، ساخت مواد و محصولات شیمیائی، ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات و محصولات فلزی فابریکی است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: بیشترین واحدهای راه اندازی شده در زمینه توسعه واحدهای تولیدی در گروه صنعتی محصولات از محصولات غذائی و آشامیدنی‌ها، محصولات از لاستیک و پلاستیک، ساخت مواد و محصولات شیمیائی و فرآورده های حاصل از نفت است.

عظمائی ادامه داد: بیشترین واحدهای صنعتی راه‌اندازی شده در حوزه توسعه واحدهای تولیدی، در شهرستان‌های تبریز، شبستر، آذرشهر و بستان آباد است.

احیای 30 واحد صنعتی در آذربایجان‌شرقی

وی با اشاره به احیای 30 واحد صنعتی در داخل و خارج شهرک های صنعتی استان و بازگشت به اشتغال بیش از 500 نفر گفت: در بیش از 95 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به پرونده بیش از 580 واحد تولیدی رسیدگی شده که حدود 90 درصد از این پرونده ها اجرا و یا در دست اجرا است.

رتبه دوم آذربایجان‌شرقی در راه‌اندازی واحدهای تجاری

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: 15 فقره جواز تاسیس فنی و مهندسی، چهار فقره پروانه فنی و مهندسی و 9 فقره پروانه تحقیق و توسعه در هشت ماه نخست امسال در استان صادر شده است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.