صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و دانشگاه و مراکز علمی : رتبه سوم کشوری دانشگاه تبریز در حوزه پژوهش

رتبه سوم کشوری دانشگاه تبریز در حوزه پژوهش

https://tabankhabar.ir/?p=6457

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز خبر داد: دانشگاه‌تبریز بر اساس نظام رتبه‌بندی «راوند»، همچنان در جمع بهترین دانشگاه‌های جهان قرارگرفته است.

به گزارش تابان خبر، جلال شیری با اعلام این خبر افزود: بر اساس گزارش «آژانس رتبه‌بندی رار» در سال 2023 میلادی، 24 مؤسسه ایرانی در فهرست مؤسسه‌های برتر جای گرفته‌اند که در این میان دانشگاه تبریز با کسب ۵۳٫۰۱۱ با رتبه ۵۹۷ جهانی، در این سیاهه درمجموع در جایگاه یازدهم رتبه ملی است.

وی گفت: بر این اساس، دانشگاه تبریز در این رتبه‌بندی توانسته است جایگاه سوم کشوری در حوزه پژوهش، جایگاه نهم کشوری در حوزه پایداری مالی و جایگاه شانزدهم کشوری در حوزه آموزش را کسب کند.

به گفته معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز، در این رتبه‌بندی دانشگاه تبریز؛ در بخش آموزش با کسب ۴۵٫۲۶۹ امتیاز در رتبه ۷۴۳ دنیا، در حوزه پژوهش نیز با کسب ۶۷٫۰۷۳ امتیاز در رتبه ۳۱۶ جهان، در تنوع جهانی هم با کسب ۳۲٫۵۹۶ امتیاز در رتبه ۹۵۶ دنیا و در پایداری مالی با کسب ۳۳٫۲۱۵ امتیاز در رتبه ۸۶۷ جهانی قرار دارد.

وی افزود: نخستین هدف این نظام رتبه‌بندی، سنجش عملکرد مؤسسه‌های برتر جهان بر پایه ۴ حوزه کلیدی (آموزش، پژوهش، تنوع جهانی و پایداری مالی) و 20 سنجه است.

شیری گفت: افزون بر این، مدیران دانشگاه می‌توانند وضعیت خود را تحلیل و ارزیابی کنند و دانشجویان نیز مؤسسه هدف خود را برای ادامه تحصیل آسان‌تر برگزینند، بر اساس رتبه‌بندی «راوند» در بین دانشگاه‌های ایران، «دانشگاه علوم پزشکی تهران» با رتبه 165 جهانی، در این سیاهه در جایگاه نخست ملی است.

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.