زیباسازی فضای شهری با اشعار شهریار

https://tabankhabar.ir/?p=9023

رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری تبریز از استفاده بهینه آثار خلق شده خوشنویسان تبریز در قالب کتابت «کلک خیال انگیز» اشعار استاد شهریار جهت زیباسازی فضای شهری تبریز خبر داد.

امیر نصیربیگی در  حاشیه سالگرد استاد شهریار در گفت و گو با خبرنگار تابان خبر به تحریر کتابت «کلک خیال انگیز» استاد شهریار توسط هنرمندان خوشنویس تبریز اشاره کرد و افزود: خطاطی اشعار استاد شهریار که وجه اجتماعی دارند با اثرهای خلق شده ۶۵ نفر از خوشنویسان استاد، ممتاز و فوق ممتاز تبریز کتابت شد و این آثار در فضاسازی زیباسازی شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز «کلک خیال انگیز» استاد شهریار را فرصت و بستری برای ترویج اشعار و اندیشه های استاد شهریار دانست و اظهار کرد: توجه جدی به میراث بزرگ و ارزشمند ادبی استاد ملک سخن شاعر تاریخ معاصر ادبیات ایران میتواند در اوج سلامت برای مخاطبان فارسی زبان ارایه شود و این حرکت در شناسایی و پیشبرد ادبی کشور تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

امیربیگی اظهار کرد: روز ملی شعر و ادب فارسی و روز گرامیداشت استاد شهریار بهانه‌ای جدی برای ادای احترام به استاد صاحب نام و صاحب سبک حوزه شعر و ادب است و قطعا استاد شهریار یکی از میراث بزرگ کشور و تبریز به شمار می رود و باید اقدامات اساسی در این حوزه انجام شود تا بتوانیم افکار، اشعار و اندیشه‌های این استاد فرزانه را در جامعه ادبی ترویج دهیم.

وی افزود: ضرورت دارد نخبگان، اندیشمندان و اهل شهر و ادب به صورت جدی به این حوزه ورود کنند تا بتوانیم در کنار این امر پیوست‌های فرهنگی و هنری دیگری را تامین کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز برگزاری مراسم سالگرد استاد شهریار را فرصت و بستری برای ترویج اشعار و اندیشه های استاد شهریار و به نوعی توجه جدی به میراث بزرگ و ذخیره ارزشمند ادبی دانست و گفت: استاد ملک سخن در کنار اساتید بسیار بزرگ و نامی کشور در ادبیات تاریخ معاصر یکی از سرآمدین و منتخبین اصلی در شعر به شمار می رود و امیدواریم اشعار شهریار در اوج و سلامت کامل و در غنای مفهومی بسیار ویژه بتواند به مخاطبان شعر و ادب فارسی ارایه شود و این حرکت در شناسایی، الگوسازی و در پیشبرد بحث های ادبی کشور تحرکهای جدی ایجاد کند.

وی با اشاره به برنامه‌های شهرداری تبریز برای گرامیداشت سالگرد استاد ملک سخن، افزود: امسال سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به سهم خود و با بضاعت موجود، ورکشاپ نقاشی در محل خانه موزه استاد شهریار برگزار کرد و آثار برگزیده این ورکشاپ با حضور مهمانان کشوری و استانی رونمایی شد.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان در برنامه محوری سالروز شعر و ادب فارسی که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، مشارکت داشت و در این مراسم برنامه های فرهنگی و هنری و تجلیل از هنرمندان و خانواده های شعرای مرحوم از جمله از استاد کریمی مراغه ای برگزار شد و همچنین برگزاری محفل «کلک خیال انگیز شهریار» به منظور کتابت اشعار استاد شهریار با حضور ۶۵ خوشنویس استاد، ممتاز و فوق ممتاز یکی دیگر از برنامه های مهم سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز محسوب می شود.

وی ادامه داد: در مناطق مختلف شهرداری تبریز برنامه های متعدد و متنوعی برای گرامیداشت روز شعر ادب و فارسی و سالگرد استاد شهریار برگزار شد و از مهم ترین برنامه های شهرداری می توان به برگزاری جلسات شعر و بررسی آثار استاد ملک سخن در مناطق و فرهنگسراها، اجرای برنامه های هنری متعدد و مختلف، برگزاری ورکشاپ های متعدد تصویرسازی و نقاشی از جمله منظومه «حیدربابایا سلام» و «سهندیه» اشاره کرد.

مصاحبه از زهرا ناصران

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.