صفحه اصلی > اخبار ویژه و جامعه و سلامتی و کرونا : شناسایی ۳۰ بیمار کرونای انگلیسی در آذربایجان شرقی

شناسایی ۳۰ بیمار کرونای انگلیسی در آذربایجان شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=3019

به گزارش تابان خبر،  محمد حسین صومی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۲۹ نفر از مبتلایان به نوع جهش یافته کرونا، موسوم به «کرونای انگلیسی»، به شکل سرپایی درمان شده اند و یک نفر از بیماران در بیمارستان بستری است.

وی منشاء ویروس کرونای انگلیسی در استان را خارجی دانست و گفت: بیشترین تعداد مبتلایان به این ویروس در شهرستان­های اهر، بستان آباد و مرند بوده و در این سه کانون، بیماری تحت کنترل است اما رد پای انتشار ویروس در جاهای دیگر استان نیز دیده شده است.

دکتر صومی اظهار کرد: شواهدی از انتشار آرام ویروس کرونای انگلیسی در سطح استان دیده می­ شود و برای مقابله با این وضعیت همه مردم باید پای کار باشند و کمک کنند.

وی با بیان اینکه روزانه ۱۹۰ تا ۲۱۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی می‌شود، افزود: با شدید طرح سردار حاج قاسم سلیمانی انجام تست کرونا در سطح استان افزایش می­یابد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به وضعیت پایدار بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر ۱۲۵ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان های استان و ۵۲ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور بستری هستند.

وی خواستار رعایت شیوه نامه های بهداشتی و به خصوص پرهیز از هرگونه جابجایی بین شهری و بین استانی شد و گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت فرد، شست و شوی دست ها و داشتن ماسک از جمله مهمترین موضوعاتی است که انتظار داریم مردم به جد رعایت کنند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.