تاریخ انتشار : جمعه ۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۷
کد خبر : 10726

فرصتی برای تحول

فرصتی برای تحول

به گزارش تابان خبر، انتشار عکس رهبر انقلاب با نوجوانان باستانی کار، واکنش‌های متفاوت را در فضای مجازی به همراه داشت. برخی از کاربران، عکس یادگاری سال‌های دور رهبری با رزمندگان را مورد توجه و مقایسه قرار دادند و گفتند: «رهبر انقلاب همیشه به جوانان و نوجوانان بها می‌دهند.» برخی فعالان فرهنگی مساجد نیز با

به گزارش تابان خبر، انتشار عکس رهبر انقلاب با نوجوانان باستانی کار، واکنش‌های متفاوت را در فضای مجازی به همراه داشت. برخی از کاربران، عکس یادگاری سال‌های دور رهبری با رزمندگان را مورد توجه و مقایسه قرار دادند و گفتند: «رهبر انقلاب همیشه به جوانان و نوجوانان بها می‌دهند.»

برخی فعالان فرهنگی مساجد نیز با دستمایه قرار دادن توجه ویژه رهبری به نوجوانان باستانی کار، از عدم پذیرش نوجوانان در مسجد گلایه کردند. آنها گفتند: «رهبر انقلاب میفرمایند که باید به نوجوانان میدان داد، اما برخی از پیرمردهای ما هنوز با حضور نوجوانان در مسجد مخالف هستند.»

در میان واکنش‌های مختلف به این عکس، یک کاربر نیز نظر متفاوتی داشت. او گفت: «رهبر انقلاب به نوجوانان احترام می‌گذارند و با آنها برخورد گرمی می‌کنند، اما برخی از پیرمردهای ما هنوز نوجوان را بچه می‌دانند و معتقدند که سر و صدایشان اذیت کننده است.»

این کاربر در ادامه گفت: «این دیدگاه باید تغییر کند. نوجوانان آینده‌سازان این کشور هستند و باید به آنها احترام بگذاریم.»

نگاه رهبر انقلاب به نوجوانان

توجه ویژه رهبر انقلاب به نوجوانان، امری مشهود و غیرقابل انکار است. ایشان در سخنرانی‌های خود همواره بر توجه به نوجوانان و جوانان تاکید کرده‌اند.

رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از دانشجویان در سال ۱۳۹۷، فرمودند: «نسل جوان، نسل آینده‌ساز است. نسل جوان، نسل امید است. نسل جوان، نسل پویا و زنده است.»

ایشان در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان در سال ۱۳۹۹ فرمودند: «شما دانش‌آموزان، آینده‌سازان این کشور هستید. شما باید با جستجو و مجاهدت، آینده‌ای درخشان برای این کشور رقم بزنید.»

توجه به نوجوانان چرا؟

توجه به نوجوانان و جوانان، یک ضرورت است. نوجوانان و جوانان، آینده‌سازان این کشور هستند و باید به آنها فرصت داد تا استعدادهای خود را شکوفا کنند.

توجه به نوجوانان و جوانان، در چند بعد مورد توجه قرار می گیرد.

در بعد تربیت باید به نوجوانان آموزش های لازم داده شود تا در مسیر صحیح رشد کنند. در بعد فرهنگی، باید به نوجوانان فرصت داده شود تا در فعالیت های فرهنگی شرکت کنند و استعدادهای خود را در این زمینه شکوفا کنند. در بعد اجتماعی، باید به نوجوانان فرصت داده شود تا در تصمیم گیری های اجتماعی مشارکت داشته باشند.

میدان دادن به نوجوانان

میدان دادن به نوجوانان، یکی از مهم‌ترین راه‌های توجه به آنهاست. نوجوانان باید احساس کنند که مورد احترام هستند و می‌توانند در تصمیم گیری‌ها مشارکت داشته باشند.

میدان دادن به نوجوانان، می‌توانند به شکوفایی استعدادهای کمک کند. نوجوانان با مسئولیت خود، می‌توانند به جامعه خدمت کنند.

سخن آخر

عکس رهبر انقلاب با نوجوانان باستانی کار، فرصتی برای توجه به نوجوانان و توجه به آنها و توجه به اسیب های تهدید کننده آنها است. باید تلاش کنیم تا نگاه جامعه به نوجوانان تغییر کند و آنها را به عنوان آینده سازان این کشور بپذیریم.

نویسنده: سجاد صفری

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.