صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و تبریز و جامعه : فعالیت یک هزار و ۴۴۱ کانون فهما در آذربایجان شرقی 

فعالیت یک هزار و ۴۴۱ کانون فهما در آذربایجان شرقی 

https://tabankhabar.ir/?p=10858

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی گفت: یک هزار و ۴۴۱ کانون فهما ذز استان به صورت شهری و روستایی فعالیت می کنند.

به گزارش سرویس فرهنگی تابان خبر، مرتضی شفیعی در جمع اصحاب رسانه با ارائه گزارش ۹ ماهه این ستاد اظهار کرد: کانون فهما در کشور بیش از ۳۰ سال عمر دارد که با مصوبه شورای عالی فرهنگی زیر مجموعه اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی راه اندازی  و طی این سال منشأ اثر در حوزه های آموزشی قرآنی شده است.

فعالیت یک هزار و ۴۴۱ کانون فهما در آذربایجان شرقی 

وی با بیان اینکه ۲۶ هزار کانون فرهنگی هنری تربیتی مسجدی در سراسر کشور فعال هستند، افزود: در آذربایجان شرقی یک هزار و ۴۴۱ کانون فرهنگی هنری ک تربیتی شهری و روستایی فعالیت دارند که ۶۰۰ تعداد آن دارای کتابخانه است و بالغ بر ۲۵۰ عدد دارای کتابخانه و سالن مطالعه هستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی همچنین از رشد مضاعف فعالیت فهما نسبت به دوساله اخیر در استان خبر داد.

وی از افزایش هشت برابری کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در طی ۹ ماه در مقایسه با دو سال اخیر خبر داد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی زیر مجموعه این ستاد، اظهار کرد: طی ماه های گذشته رویدادهای مختلفی توسط این ستاد اعم از همبستگی با کودکان غزه، برگزاری جشن های محراب اندیشه، حضور فعال در نمایشگاه کتاب تبریز، برگزاری محافل انس با قرآن، بازدید میدانی از ۱۰ شهرستان، برگزاری دوره های آموزشی متنوع و متعدد، تکریم هنرمندان انقلابی، اجرای دوره های آموزشی، کسب رتبه برتر رویداد ملی فهما در ۱۴ محور و در ۱۲ بخش، راه اندازی بخش دختران دهه هشتادی برای نخستین بار در استان، برگزاری جشنواره عکس محرم، اجرای ویژه برنامه های عفاف و حجاب و اجرای دوره آموزشی سواد رسانه ای برگزار شده است.

شفیعی با اشاره به ضریب سنی اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، اظهار کرد: ضریب سنی در این ستاد اغلب زیر ۲۰ سال است، چرا که برنامه های این ستاد غالبا معطوف به کودکان و نوجوانان است.

وی از توجه ویژه ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به کودکان و نوجوانان حاشیه نشین تبریز خبر داد و گفت: در این مناطق والدین هزینه کافی برای ثبت نام کودکان خود به آموزشگاه ها را ندارند و ما در این ستاد دوره های مختلف آموزشی را برای کودکان و نوجوانان اجرا می کنیم.

 

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.