صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و هواشناسی : ورزقان سردترین شهر کشور شد

ورزقان سردترین شهر کشور شد

https://tabankhabar.ir/?p=12087

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان ورزقان با دمای منفی ۱۶ درجه سانتی‌گراد، سردترین شهر کشور شد.

به گزارش تابان خبر، «محمد امیدفر»، روز سه شنبه با بیان اینکه دمای هوای ایستگاه هواشناسی فرودگاه اردبیل نیز منفی ۱۶ درجه ثبت شده است، افزود: ایستگاه توچال با دمای منفی ۱۳.۶ و ایستگاه دیزین با دمای منفی ۱۲.۹ درجه سانتی گراد به ترتیب دیگر سردترین مناطق کشور ثبت شده اند.

وی اظهار کرد: در این بازه زمانی شهرستان میانه با دمای صفر درجه در سردترین زمان و مثبت ۱۶ درجه در گرمترین زمان، گرمترین شهر استان بود و دمای تبریز در سردترین زمان به منفی چهار درجه و در گرمترین زمان به مثبت هفت درجه رسید.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: دمای فعلی تبریز منفی یک درجه ثبت شده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه کاهش یافته است.

پیش بینی افزایش غلظت آلاینده های جوی در تبریز

امیدفر، ادامه داد: از امروز تا اواسط هفته آینده، با توجه به سکون و پایداری نسبی جو، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان به ویژه تبریز افزایش می‌یابد.

وی یادآور شد: بر اساس آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی و تصاویر ماهواره ای، در این بازه زمانی جوی به نسبت پایدار در استان حاکم می شود و کاهش کیفیت هوا در این شهرها دور از انتظار نیست.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: تمام گروه های سنی به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی در این مدت از تردد غیرضروری در فضای آزاد به ویژه مناطق آلوده و مرکز شهر خودداری کنند.

امیدفر، با بیان اینکه تا اواسط هفته آینده آسمان استان صاف تا نیمه ابری خواهد شد، ادامه داد: در برخی نواحی آذربایجان شرقی احتمال بروز غبار محلی یا مه رقیق وجود دارد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.