صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و تابان خبر و تبریز و هواشناسی : ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز

ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز

https://tabankhabar.ir/?p=3501

به گزارش تابان خبر ، صادق ضیاییان در گفت و گویی افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ آذرماه) آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه بعد از ظهر امروز (۲۵ آذرماه) سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب وارد کشور و سبب بارش در برخی نقاط استانهای خوزستان و آذربایجان غربی می‌شود، گفت: جمعه (۲۶ آذرماه) سامانه بارشی در نیمه غربی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی فعال خواهد بود و سبب بارش باران، وزش باد شدید، رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر سبب بارش برف می‌شود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: روزهای شنبه و یکشنبه (۲۷ و ۲۸ آذرماه) به‌طور موقت از شدت بارش در شمال غرب کاسته می‌شود ولی همچنان در غرب، جنوب غرب، بخش‌های مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز بارش تداوم خواهد داشت.
وی ادامه داد: دوشنبه (۲۹ آذرماه) فعالیت سامانه بارشی دوباره در نیمه غربی کشور تشدید می‌شود. سه شنبه (۳۰ آذرماه) با نفوذ جریانات شمالی سامانه بارشی علاوه بر نیمه غربی، شمال شرق و استان‌های ساحلی خزر را نیز در بر می گیرد.
به گفته ضیاییان از روز جمعه تا سه شنبه (۲۶ آذرماه) شدت بارش در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی رخ خواهد داد. شمال و مرکز خلیج فارس از بعد از ظهر پنجشنبه تا یکشنبه (۲۵ تا ۲۸ آذرماه) مواج پیش‌بینی می‌شود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۶ ‌آذرماه) نیمه‌ابری و غبارآلود، در بعد از ظهر ابری و در اواخر وقت همراه با بارش پراکنده با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی ‌شنبه (۲۷ آذرماه) ابری، در برخی ساعت‌ها همراه با بارش باران و در شمال شهر بارش برف با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ آذرماه) بندرعباس با دمای ۲۸ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با  دمای ۸  و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.