صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و بین الملل و تابان خبر و جهان و سیاست : ژاپن گلوله و سایر تجهیزات دفاعی به اوکراین ارسال می‌کند

ژاپن گلوله و سایر تجهیزات دفاعی به اوکراین ارسال می‌کند

جنگ

https://tabankhabar.ir/?p=3833

به گزارش تابان خبر ، دولت توکیو اعلام کرد، این کالاها از سوی “نیروهای دفاع شخصی” ژاپن (وزارت دفاع) و سایر مسیرها شامل کلاه ایمنی، چادر، لباس‌های زمستان، مواد غذایی، محصولات بهداشتی، دوربین و ژنراتور می‌شود.

یکی از سخنگوهای ارشد دولت ژاپن نیز اعلام کرد، تامین این کالاهای غیرکشنده به درخواست دولت اوکراین صورت گرفته است. زمان تحویل هنوز مشخص نشده و ژاپن برنامه‌ای برای ارائه سلاح به اوکراین ندارد.

اتحادیه اروپا و آمریکا به دنبال تامین سلاح برای اوکراین به منظور کمک به تقویت دفاع این کشور در مقابل حمله روسیه هستند.

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در جریان تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین برنامه دولتش را برای ارسال این محموله به کی‌یف اعلام کرد.

وی در جریان این تماس تلفنی به زلنسکی گفت که دولت ژاپن به شدت حمله روسیه به نیروگاه برق اتمی زاپوریژیا را در جنوب اوکراین محکوم می‌کند.

کیشیدا همچنین افزود: این حمله تمام و کمال غیرقابل قبول و وحشتناک است. ما به عنوان کشوری که حادثه نیروگاه اتمی فوکوشیما را در ۲۰۱۱ و در پی زمین لرزه آن سال تجربه کردیم، باید اعلام کنیم که حمله روسیه را به آن نیروگاه اتمی در اوکراین به شدت و با شدیدترین لحن ممکن محکوم می‌کنیم.

نخست وزیر ژاپن همچنین افزود: امیدواریم که این کالاها حامی مردم اوکراین باشد که با اکنون با دشواری‌ها و مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

دولت ژاپن همچنین قول ارسال کمک‌های بشردوستانه به اوکراین و برنامه‌هایی برای پذیرش اوکراینی‌های گریزان از کشورشان را مطرح کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.