صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و اقتصاد و تابان خبر و تبریز و سردبیر : کاهش نرخ بیکاری برای نخستین بار در تاریخ به ۹ درصد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد

کاهش نرخ بیکاری برای نخستین بار در تاریخ به ۹ درصد

https://tabankhabar.ir/?p=8342

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وضعیت بازار اشتغال آذربایجان شرقی، گفت: وضعیت اشتغال استان در شرایط بهتری قرار گرفته است؛ به طوری‌که میزان بیکاری این استان از میانگین کشوری پایین‌تر است.

محمود کریمی بیرانوند در آئین تجلیل از تعاونی‌های برتر آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با تابان خبر، اظهار کرد: سامانه رصد اشتغال با هدف شفاف‌کردن ارائه آمار اشتغال راه‌اندازی شده و ابزاری را در اختیار همه دستگاه‌ها قرار داده که دائماً خود را ارزیابی کنند.

وی افزود: در این سامانه 18 هزار کاربر دستگاه‌های اجرایی فعالیت می‌کنند که به‌ نوعی لشکر اشتغال دولت محسوب می‌شوند.

وی از راه‌اندازی سامانه نظام جامع اطلاع‌‌رسانی بازار کار خبر داد و گفت: با راه‌اندازی سامانه نظام جامع اطلاع‌‌رسانی بازار کار، تجزیه‌ و تحلیل شغلی تمام مردم ایران انجام و اطلاعات لازم برای شناسایی کارجویان اعم از دانش‌آموختگان و سایر افراد جویای کار فراهم می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این‌که در سامانه جستجوی شغل، اطلاعات جویندگان کار شفاف می‌شود، ادامه داد: سامانه جستجوی شغل با هدف اتصال سریع کارجویان و کارفرمایان، ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات کاریابی‌ها و استفاده بهینه از فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی راه‌اندازی شده و بر اساس تحلیل این سامانه سیاست‌گذاری‌های کلان انجام خواهد شد؛ این سامانه در ماه‌های پیش رو رونمایی شود.

کریمی بیرانوند با بیان این‌که مهم‌ترین هدف اصلی سامانه رصد اشتغال سیاست‌گذاری در حوزه اشتغال است، ادامه داد: باتوجه‌به آمارها و اطلاعاتی که در این سامانه وجود دارد، می‌توان سیاست‌گذاری مطلوبی در حوزه اشتغال تدوین کرد.

وی افزود: هدف دیگر سامانه رصد اشتغال، نظارت بر حوزه اشتغال بوده و شفافیت در حوزه اشتغال را به دنبال دارد.

انتهای پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.