صفحه اصلی > آخرین اخبار و بین الملل و جامعه و جهان : کمک بزرگ مالی به اوکراین در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

کمک بزرگ مالی به اوکراین در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد

https://tabankhabar.ir/?p=3857

به گزارش تابان خبر، به نقل از بی بی سی، این بسته که انتظار می‌رود در روزهای آینده در سنا تصویب شود حدود نیمی از این پول را به بودجه دفاعی اوکراین اختصاص می‌دهد و نیم دیگر صرف کمک به پناهجویان می‌شود.

همچنین به نقل از یورونیوز، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه چهارشنبه لایحه جدید بودجه دولت فدرال را که در آن یک بسته ۱۳.۶ میلیارد دلاری کمک فوری به اوکراین پیش‌بینی شده، به تصویب رساندند.

متن این لایحه دو بخش اقتصادی و بشردوستانه را شامل می‌شود همچنین در برگیرنده کمک‌هایی مالی جهت تامین تسلیحات و مهمات برای کی‌یف است.

این بسته کمک مالی به کی‌یف امکان خواهد داد ضمن محافظت از زیرساخت‌های انرژی و مبارزه با حملات سایبری، خود را به سلاح‌های دفاعی پیشرفته مجهز کند.

بسته مالی به تصویب رسیده در مجلس نمایندگان همچنین شامل بیش از ۲.۶ میلیارد دلار کمک بشردوستانه و بیش از یک میلیارد دلار کمک برای حمایت از پناهجویان است که از جنگ اوکراین گریخته‌اند.

این لایحه قرار است در مجلس سنا نیز به رای گذاشته شود و پس از تایید جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اجرایی شود.

جو بایدن خواستار ۱۰ میلیاردلار کمک برای اوکراین از کنگره شده بود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.