صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه و دانش و فن آوری : کمک مالی ۲۰۸ میلیارد تومانی خیران آذربایجان‌شرقی برای نوسازی مدارس

کمک مالی ۲۰۸ میلیارد تومانی خیران آذربایجان‌شرقی برای نوسازی مدارس

مدارس

https://tabankhabar.ir/?p=2999

به گزارش تابان خبر، محمد نجفی در جلسه انعقاد قرارداد احداث ۶ سالن ورزشی و مدرسه توسط خیران در شهرستان ملکان افزود: نیمی از کلاس‌های درس استان نیاز به بازسازی و نوسازی دارند.

وی ادامه داد: آذربایجان شرقی در زمینه مشارکت خیران در امر مدرسه سازی و نوسازی واحدهای آموزشی، در رتبه های نخست کشور جای دارد.

نجفی گفت: انعقاد تفاهم نامه احداث ۷۷ مدرسه و سالن ورزشی توسط خیران در مدت حدود پنج سال در شهرستان ملکان در کشور بی سابقه است و این شهرستان رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

فرماندار ملکان هم در این نشست گفت: ۲۵ درصد اعتبار طرح های عمرانی آموزش و پرورش استان به این شهرستان  اختصاص یافته است.

نقی محمدی افزود: امسال ۸۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی آموزش و پرورش استان تخصیص یافته بود که ۲۰ میلیارد تومان آن صرف طرح‌های آموزشی این شهرستان شده است.

وی ادامه داد: در ۲ ماه گذشته تفاهم نامه ۱۶ طرح خیرساز در ملکان منعقد شده است که این تعداد که شامل ۱۰ باب سالن ورزشی و ۶ باب مدرسه است در کشور کم نظیر است.

در این جلسه تفاهم نامه ساخت سالن ورزشی یکهزار مترمربعی خیر ساز روستای «قوش قیه»، مدرسه ۶ کلاسه و سالن ورزشی یکهزار مترمربعی روستای «آق منار»، سالن‌های ورزشی یکهزار مترمربعی روستاهای «بناییم» و «آجر دیزج» و سالن ورزشی ۵۰۰ مترمربعی روستای «قوزوچی اولن» امضا شد.

منبع:ایرنا

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.