صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و تبریز و جامعه : گاز نیروگاه تبریز بعد از تأخیر چندین روزه مجددا وصل شد

گاز نیروگاه تبریز بعد از تأخیر چندین روزه مجددا وصل شد

گاز

https://tabankhabar.ir/?p=3543

به گزارش تابان خبر، روح الله متفکر آزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: قرار بود در صورت کمبود گاز و خطر قطعی گاز خانگی، گاز نیروگاه تبریز قطع شده و مازوت استفاده شود که طبق گفته‌ی مسئولین این اتفاق در چند روز اخیر رخ داد بنابراین گاز نیروگاه تبریز قطع شده بود. اما با پیگیری‌های انجام شده ، از روز یکشنبه مجددا گاز به نیروگاه تبریز وصل شد.

به گزارش تابان خبر، وی خاطرنشان کرد: ما هم درک می‌کنیم که اگر خطر قطعی گاز خانگی باشد، باید حتما از مازوت استفاده کرد اما مهمترین موضوع، رعایت عدالت است؛ اگر کمبود گاز به شرایط حاد رسیده باید تمامی نیروگاه‌های کشور از مازوت استفاده کنند.

متفکر آزاد همچنین متذکر شد: به علت اعتراضاتی که در چند روز اخیر داشتیم مبنی بر اینکه با وجود کمبود گاز هنوز تعدادی از نیروگاه‌های کشور از گاز خانگی استفاده می‌کنند، این نیروگاه‌ها نیز فک پلمب شده و طبق گفته‌ی مسئولین قرار شد تا آنها نیز از مازوت استفاده کنند.

وی بیان کرد: تا اطلاع ثانوی گاز نیروگاه تبریز وصل است و اگر خطر به مصارف خانگی، قطع شدن آن و تخلیه‌ی مخازن برسد و بحث عدالت رعایت شود ما مشکلی در رابطه با استفاده از مازوت نخواهیم داشت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: باید راه حل ریشه‌ای برای این مشکل یافت که ما آنها را توسط نامه نگاری به گوش مسئولین امر رسانده‌ایم؛ اولا این نیروگاه‌ها باید اورهال شوند، نیروگاه‌های بعدی احداث شود، حوزه‌های سیکل ترکیبی به سمت فیلترینگ حرکت کنند و موضوع بهینه‌سازی و تولید مازوت با کیفیت بالا نیز مطرح شده است که ما به جدّ پیگیر این قضیه هستیم.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.