صفحه اصلی > آخرین اخبار و تابان خبر و جامعه و سیاست : گزارش‌های تازه از زندان‌های کره‌شمالی

گزارش‌های تازه از زندان‌های کره‌شمالی

https://tabankhabar.ir/?p=3794

به گزارش تابان خبر، رادیو آزاد آسیا گزارش داد که این آزادی جمعی زندانیان جرائم خرد بخشی از جشن ملی به مناسبت هشتادومین سالروز تولد کیم جونگ-ایل، پدر کیم جونگ-اون، حاکم کنونی کره شمالی بود.

 

این روز به عنوان “روز ستاره درخشان” معروف است و گفته می شود که عفو امسال در مقیاس بزرگی انجام شده که اجازه می‌دهد مطبوعات از آن به عنوان “نمایش وسیع گذشت” کیم جونگ اون یاد کنند.

 

با این حال منابع اعلام کردند که برخی از زندانیان به سختی می توانستند از آزادی تازه به دست آمده خود لذت ببرند چرا که زندگی در زندان آنقدر “ظالمانه” بود که آنها در آستانه مرگ بودند.

 

به گزارش وبسایت دیلی تلگراف، یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت: همه از دیدن این زندانیان که دچار سوءتغذیه شدید بودند و به سختی می توانستند راه بروند، متعجب و شوکه شدند. برخی از این زندانیان به هیچ وجه قادر به حرکت نبودند و به همین خاطر خانواده‌هایشان مجبور شدند آنها را با برانکارد به خانه ببرند.

 

سیستم زندان کره شمالی بسیار خشن و پرتعداد است، به طوری که زندانیان سابق که از این کشور فرار کرده‌اند درباره گرسنگی عذاب‌آور، کار سخت و اجباری، وحشیگری و شکنجه که شامل سوء رفتار جنسی نیز باشد، گزارشهایی داده‌اند.

 

این زندان های کار اجباری نه تنها با مجرمان عادی بلکه با زندانیان سیاسی نیز پر شده است. براساس گزارشها، مخالفان و زندانیان سیاسی جز زندانیان آزاد شده در هفته اخیر نبوده‌اند.

 

اما تخلیه زندان‌های اصلی این کشور نگرانیهای جدیدی را برای آسیب‌پذیرترین قشر ایجاد کرده است چرا که کره شمالی از مشکلات شدید اقتصادی و کمبود مواد غذایی رنج می‌برد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.