صفحه اصلی > آذربایجان و اخبار ویژه و تابان خبر و فرهنگ و هنر : گشایش نمایشگاه فاطمیه مصباح الشیعه در تبریز

گشایش نمایشگاه فاطمیه مصباح الشیعه در تبریز

https://tabankhabar.ir/?p=11002

کارگردان تبریزی گفت: نمایشگاه فاطمیه” مصباح الشیعه و نمایش آیینی و مذهبی”بانوی آب” به منظور گرامیداشت ایام فاطمیه در پارک باغشمال تبریز آغاز به کار می کند.

به گزارش تابان خبر، هاتف اکبری در بازدید خبرنگاران از روند آماده‌سازی نمایشگاه فاطمیه، اظهار کرد: این نمایشگاه توسط هیأت عزاداران مصباح‌الشیعه و با مشارکت شهرداری تبریز از تاریخ ۱۶ تا ۲۸ آذر از ساعت ۱۶:۳۰ در پارک باغشمال برگزار می‌شود.

گشایش نمایشگاه فاطمیه "مصباح الشیعه" در تبریز

وی افزود: نمایشگاه مصباح‌الشیعه برنامه های متنوعی در معرفی سیره زندگی حضرت فاطمه‌الزهرا (س) دارد که از آن جمله می‌توان به اجرای صحنه‌ای، پرده‌خوانی و ذکر مصیبت اشاره کرد.

گشایش نمایشگاه فاطمیه "مصباح الشیعه" در تبریز

اکبری خاطرنشان کرد: برگزاری همزمان نمایشگاه مرتبط با واقعه کربلا، دفاع مقدس، غزه و جبهه مقاومت و غرفه‌های کتاب و محصولات فرهنگی از برنامه‌های جانبی نمایشگاه مصباح‌الشیعه است.

گشایش نمایشگاه فاطمیه "مصباح الشیعه" در تبریز

این کارگردان تبریزی اعلام کرد: در این نمایشگاه بخش‌های مختلفی از سیره زندگی حضرت زهرا(س) در قالب روایتگری، تئاتر، نمایش و ماکت‌هایی از مکان‌های تاریخی همانند کوچه بنی‌هاشم، خانه حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) برای مخاطبان بازگو می‌شود.

گشایش نمایشگاه فاطمیه "مصباح الشیعه" در تبریز

وی در خصوص اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف به تصویر کشیدن گوشه‌ای از غربت فاطمه زهرا (س) برای اشاعه و صیانت از فرهنگ اسلامی و مذهبی، تقویت انگیزه دینی و باور‌های اسلامی نوجوانان و جوانان و الگو گرفتن از شخصیت والا و برجسته ایشان در زندگی فردی و اجتماعی نسل جوان برگزار می شود.

گشایش نمایشگاه فاطمیه "مصباح الشیعه" در تبریز

اکبری خاطرنشان کرد: به منظور آشنایی دانش آموزان نیز با سیره و زندگی حضرت زهرا(س)، دانش آموزان مدارس تبریز نیز از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

وی در خصوص آماده سازی این نمایشگاه گفت: به مدت یک و نیم ماه، دوستان به صورت جهادی برای آماده سازی این نمایشگاه تلاش کرده‌اند و تا پنج روز آتی، کار آماده‌سازی آن به اتمام می رسد.

گشایش نمایشگاه فاطمیه مصباح الشیعه در تبریز

این کارگردان تبریزی با اشاره به اینکه می خواهیم فرهنگ فاطمی را به تصویر بکشیم و مصیب های حضرت فاطمه را به مردم و نسل جوان بیان کنیم اظهار کرد: در این نمایشگاه، نمایش آیینی و مذهبی”بانوی آب” با بازیگری ۳۳ نفر نیز اجرا می شود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.