تاریخ انتشار : جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰:۳۷
کد خبر : 7786

آمار مهاجرت دانشجویان صحیح نیست

آمار مهاجرت دانشجویان صحیح نیست

به گزارش تابان خبر، صفر نصراله‌زاده در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: در پایگاه رتبه‌بندی شانگهای، دانشگاه تبریز جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور قرار گرفته‌است، ارتباط بین‌المللی دانشگاه تبریز به چند کشور محدود نمی‌شود؛ به‌طوریکه در رتبه‌های سال‌های پیش در رتبه ۹۰۰ بوده و الان در ۷۰۰ قرار گرفته‌ است. وی با بیان اینکه در

به گزارش تابان خبر، صفر نصراله‌زاده در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: در پایگاه رتبه‌بندی شانگهای، دانشگاه تبریز جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور قرار گرفته‌است، ارتباط بین‌المللی دانشگاه تبریز به چند کشور محدود نمی‌شود؛ به‌طوریکه در رتبه‌های سال‌های پیش در رتبه ۹۰۰ بوده و الان در ۷۰۰ قرار گرفته‌ است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۴ هزار نفر دانشجو داریم که ۴۰ درصد تحصیلات تکمیلی است و  از  لحاظ جنسیت ۵۲ درصد دانشجویان خانم و ۴۸ درصد آقاست، اعلام کرد: ۲۵ نفر از اساتید دانشگاه تبریز جزء دانشمندان ۲ درصد برتر دنیا هستند.

وی افزود: دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه تهران بیشترین مقالات بین‌المللی را دارد، همچنین به لحاظ سرانه مقاله بعد از تربیت مدرس رتبه دوم را نداریم و با یک نگاه رتبه اول هستیم زیرا تربیت مدرس دانشگاه تحصیلات تکمیلی است.

رئیس دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: دانشگاه تبریز در زمینه فعالیت‌های فرهنگی به خوبی عمل کرده است به طوریکه انجمن‌های دانشجویی رتبه اول را کسب کرده‌اند و فعالیت جنبی دانشگاه مورد تاکید و قطعا در این زمینه گام بر خواهیم داشت.

 

وی در خصوص مهاجرت دانشجویان نخبه اظهار کرد: مهاجرت نخبگان دو طرفه است و این‌گونه نیست که نخبه‌ای از اینجا برود و از آن طرف کسی نیاید، آمار‌های غیررسمی اعلام می‌شود که اکثرا صحت ندارد! عمدتا اساتیدی که مرخصی گرفتند و به خارج رفتند، برگشته‌اند و شاید تعداد اساتیدی که به کل رفته‌اند زیر ۱۰ نفر است.

 

وی در خصوص تحصیل دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: در جذب دانشجویان خارجی بسیار موفق عمل کردیم، دانشجویانی از سوریه، آفریقا و بیشتر از عراق در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

 

نصراله‌زاده با بیان اینکه دانشگاه‌های فرانسلی جزو اهداف ماست که بالاتر از نسل یک و دو و سه و چهار است و به نوعی دانش حکمت بنیان باشد، گفت: ما به دنبال این هستیم که دانشگاه انسان تولید کند.

 

رئیس دانشگاه تبریز ادامه داد: ۶۲ دانش بنیان در دانشگاه تبریز بود که اکنون به ۱۰۱ شرکت دانش بنیان ارتقاء یافته؛ ۷۰ شرکت دانش بنیان دیگر  نیز پشت خط است.

وی گفت: ما از مرکز رشد و نوآوری ارتباط به پردیس و فناوری و نوآوری دانشگاه تبریز ایجاد کردیم و به قطع بعد از دو سال درخواست پارک علم فناوری مستقل دانشگاه تبریز را خواهیم داد و همچنین در حال ایجاد مراکز رشد در دانشکده‌ها هستیم، سال گذشته دانشگاه تبریز دانشگاه برتر در حوزه فناوری، رتبه دوم در زیست بوم فناوری، دانشگاه برتر مطلق در جذب دانشجویان بین‌الملل و جایزه ثریا را کسب کرد.

وی ادامه داد: سومین دانشگاه از نظر دیپلماسی علمی شناخته شده‌ایم؛ در سال‌های گذشته در علم و صنعت جایگاهی نداشتیم اما در حال حاضر رتبه ۵ قرار داریم.

رئیس دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: دانشگاه تبریز در زمینه فعالیت‌های فرهنگی به خوبی عمل کرده است به طوریکه انجمن‌های دانشجویی رتبه اول را کسب کرده‌اند و فعالیت جنبی دانشگاه مورد تاکید و قطعا در این زمینه گام بر خواهیم داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.