صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده : تایید صلاحیت ۴۴۶ داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان‌شرقی

تایید صلاحیت ۴۴۶ داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان‌شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=11878

اساس اعلام ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از مجموع یکهزار و ۳۲۵ داوطلب استان برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، صلاحیت ۳۳.۶۶ درصد معادل ۴۴۶ نفر توسط هیات نظارت مرکزی تایید شده است.

به گزارش تابان خبر، از مجموع یکهزار و ۳۲۵ داوطلب ثبت‌نام قطعی در استان، ۳۵ نفر انصراف و ۹۱ نفر هم به نظر هیات های اجرایی اعتراض نکرده بودند و در نهایت صلاحیت ۴۴۶ داوطلب باقیمانده در ۱۳ حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی توسط هیات نظارت تایید شد.
بر اساس این گزارش ۵۲۲ نفر از داوطلبان تایید نشدند، ۸۸ نفر دیگر نیز صلاحیت احراز نکردند و ۱۴۳ نفر شرایط ثبت نام را نداشتند همان طور که اشاره شد در مجموع، تعداد تایید صلاحیت ها در استان به ۴۴۶ داوطلب رسید.

تایید صلاحیت ۴۴۶ داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان‌شرقی

استان آذربایجان شرقی با حدود چهار میلیون جمعیت، دارای ۱۹ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

 

چه کسانی در حوزه های انتخابیه استان آذربایجان شرقی تایید نشدند؟

بر اساس اطلاعات رسیده به خبرنگاران ایرنا در آذربایجان شرقی از ۱۹ نماینده استان به غیر از احمدعلیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو و سیدعلی موسوی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ۱۷ نماینده دیگر باقی مانده تایید شدند.

حوزه انتخابیه تبریز شامل شهرستان های تبریز، اسکو، آذرشهر دارای ۶ کرسی است که از ۶ نماینده کنونی تنها احمد علیرضا بیگی تایید نشده است.

البته هیأت نظارت در حوزه انتخابیه تبریز تنها احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز تأیید نکرده و مسعود پزشکیان و علیرضا منادی که در هیأت اجرایی تأیید نشده بودند در هیأت نظارت تایید شدند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، روح الله متفکرآزاد و محمدحسین فرهنگی نمایندگان فعلی تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی هم در هیأت اجرایی و هیات نظارت تایید شدند.

در هیأت‌های اجرایی انتخابات از نمایندگان فعلی مجلس، احمد علیرضا بیگی، مسعود پزشکیان و علیرضا منادی نمایندگان تبریز، الهوردی دهقان نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی، سیدعلی موسوی نماینده مردم ملکان و علیرضا نوری نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی تأیید نشده بودند.

علیرضا نوری، نماینده مردم بستان‌آباد و الهوردی دهقان نماینده مردم ورزقان که در هیأت اجرایی تایید نشده بودند در هیأت نظارت تایید شدند و به این ترتیب از ۱۹ نماینده کنونی آذربایجان شرقی ۱۷ نماینده تایید صلاحیت شدند.

در بین افرادی که در آذربایجان شرقی تایید نشدند اسامی افراد زیر نیز که شناخته شده یا از نمایندگان ادوار بوده یا مسئولیت داشتند دیده می شود:

۱- عباس رنجبر شهردار سابق تبریز با گرایش اصولگرا

۲- علی رضا نوین شهردار سابق تبریز با گرایش اصولگرا

۳- احتشام حاجی پور شهردار سابق تبریز با گرایش اصلاح طلب

 

۴- اکرم حضرتی عضو سابق شورای اسلامی تبریز با گرایش اصلاح طلب

 

۵- کامبیز مهدی زاده در تبریز با گرایش اعتدال

 

۶- پرویز احمدزاده هیات علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از داوطلبان شاخص دوره گذشته مجلس در تبریز با گرایش اصولگرا

 

۷- یاسین بجانی عضو کنونی شورای شهر اسلامی کلانشهر تبریز داوطلب در شهرستان مرند با گرایش اصولگرا

 

۸- مهدی دواتگری نماینده سابق شهرستان مراغه و عجب شیر در دور نهم مجلس شورای اسلامی در مراغه با گرایش اصلاح طلب

 

۹- سلمان خدادادی نماینده چهار دوره سابق مجلس مردم شهرستان ملکان در ملکان با گرایش میانه رو

 

۱۰- محمدعلی مددی نماینده ادوار مردم میانه در میانه با گرایش اصلاح طلب

 

۱۱- سیدبهلول حسینی نماینده ادوار مجلس مردم میانه در میانه با گرایش اصولگرا

 

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری یازدهم اسفند امسال همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

 

مردم آذربایجان شرقی از ۱۳ حوزه انتخابیه ۱۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.