صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه : ۷۰ درصد روستاهای آذربایجان شرقی زیرپوشش شبکه تلفن همراه هستند

۷۰ درصد روستاهای آذربایجان شرقی زیرپوشش شبکه تلفن همراه هستند

فناوری

https://tabankhabar.ir/?p=2989

به گزارش تابان خبر ، محمد فرزاددر گفت و گو با جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا پایان امسال این عدد در روستاها به ۹۰ درصد افزایش خواهد یافت و در پایان کار دولت دوازدهم، کل روستاهای آذربایجان شرقی زیر پوشش تلفن همراه خواهند بود.

وی ادامه داد: تاکنون یکهزار و ۹۶۸ روستای آذربایجان شرقی زیر پوشش تلفن همراه قرار گرفته اند که نسبت به هفت سال قبل ۱۷ درصد افزایش دارد.

فرزاد گفت: از مجموع ۲ هزار و ۷۲۰ روستای آذربایجان شرقی، ۲ هزار و ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارای اینترنت هستند.

وی با اشاره به ساخت سایت های جدید همراه در روستاهای آذربایجان شرقی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون، گفت : اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی تمام تلاش خود را برای زیر پوشش قرار دادن همه روستاهای استان جهت برقراری عدالت ارتباطی به کار گرفته است و با برنامه ها و پیگیری های لازم در نظر داریم تا همه روستاییان استان از ارتباط تلفن همراه و اینترنت بهره مند شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی اظهار کرد: هزینه این سایت از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین شده است.

امروز روستای قره بلاغ ورزقان با ۹۷ خانوار و جمعیت ۲۹۳ نفر با احداث سایت جدید زیر پوشش ارتباط تلفن همراه قرار گرفت.

هزینه این سایت از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین شده است.

به گزارش تابان خبر ، ۷۰ درصد مدارس آذربایجان شرقی زیر پوشش طرح هوشمندسازی قرار گرفته اند و در واقع ۲ هزار و ۲۴۳ مدرسه روستایی و یک هزار و ۵۵۹ مدرسه شهری هوشمند شدند.

 

منبع :ایرنا

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.